Byl to bojovný zápas, který nabídl dost vzruchu už do poločasu. Slavoj poslal do vedení Zieber po pěkném vysunutí od Abrhama, a když domácí Vaněk vyrovnal, tak se Abrham se Zieberem postarali o další ránu hostů – autorovi Kolbabovi stačilo po jejich akci nastavit dobře hlavičku, což umí.

Těsně před půlí fauloval Marek ostře Kaválka a měl už žlutou kartu. Zdálo se, že by zkušený sudí Divilek mohl být na bývalého reprezentanta shovívavý, ale hostující Houha protestoval tak sprostě, že ho musel vyloučit a s ním už musel pod sprchy poslat také Marka. Aspoň tak vše viděli přítomní…

„V první půli nás Slavoj dost přehrával, hodně toho ale chytil Truhlik,“ chválil brankáře Truhláře Oliver Vaněk.

Po přestávce se víc faulovalo než hrálo, ale Baník se zvedl, začaly mu vycházet akce a v 57. minutě vyrovnal Vydra. Jenže už pět minut poté dostal trestňák Martin Kaválek a tomhle džobu těžko hledá v širokém okolí konkurenci – z 25 metrů máznul pumlíč pod klacek a Slavoj se radoval. „Gól sezony,“ uznal sportovně domácí lodivod David Nedvěd, ale Kaválek si vysloužil respekt od všech aktérů utkání.

Navíc to byl vítězný gól. Domácí se rvali jako lvi, Steinbach dokonce trefil v tlaku tyčku, ale gól už nepadl a slavil ještě nedávno švermovský brankář Mario Kolumbič, který neskončil v Baníku právě v dobrém. „Vypsal jako prémii basu piv a já jakožto Švermovák také,“ usmíval se nad nadílkou do kladenské kabiny hrající kouč Slavoje Tomáš Abrham, a bodů si cenil.

Naopak David Nedvěd byl rozmrzelý, jeho tým prý hraje dobře uprostřed hřiště, ale vzadu dělá chyby a vepředu se málo prosazuje. „Budeme bojovat jen o záchranu, víme to,“ uznal.

Útočník Oliver Vaněk litoval, že v závěrečném tlaku jeho tým aspoň nevyrovnal. „Šance jsem měl i já, jindy je dávám, ale teď to nevyšlo. Na druhou stranu nás Slavoj fotbalově přehrál a tři body bere zaslouženě. My sice hrajeme pěknej fotbal, fanouškům se to líbí, ale body bohužel nesbíráme, což je prostě špatně,“ dodal Vaněk.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...