Jak se zrodil rozhodující moment? To Oliver Vaněk vystihl rozehrávku soupeře, ukázal všem, jak svoje nohy během půl roku doma na Brandýsku opatřil raketovými motory a po kličce bývalému spoluhráči Petru Vošmíkovi skóroval. „Takhle rychle jsem ho vážně ještě běžet neviděl, hned jsem mu to hlásil,“ usmíval se trenér Švermova David Nedvěd.

Domácí si vedení vážili a výborně bránili. Díky návratu veterána Poláka uhlídali i největší hvězdu soka – Brodského. Co prošlo, to výborně čapl odchovanec klubu Štěpán Štochl. Hostům nezabrala ani velká ofenzivní posila Procházka z Tuchlovic

Ke konci rozdal ve férovém duelu přesně pískající rozhodčí Pejša i dvě červené karty. Nejdřív domácímu Polákovi za druhou žlutou, pak i hostujícímu Stiborovi za moc ostrý skluz na nohy Černého.

Ten trochu spustil emoce, nicméně zápas se v klidu dohrál. Klidnou koncovku zajistil i domácí Vydra, který také obral hosty o míč a podobně jako Vaněk zvýšil na 2:0. „Táhli jsme za jeden provaz a máme výhru, která je na úvod jara moc důležitá jak do tabulky, tak pro sebevědomí mužstva,“ děkoval mužstvu David Nedvěd s dovětkem, že největší důraz kladli na obranu standardek, protože Braškov většinou skóruje právě po nich.

Sportovní stránku utkání dokresluje, že Petr Vošmík, přestože byl z výsledku hodně rozladěný, zašel po zápase za bývalými spoluhráči a dal si s nimi pivo.

Baník Švermov – Sokol Braškov 2:0 (0:0). Branky: 58. Vaněk, 87. Vydra. Rozhodčí: T. Pejša. ČK: 67. Polák - 80. Stibor. Diváků: 80.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...