Ač Lhota ještě nedávno ovládla krajský přebor a Hředle přišly z rakovnického okresního přeboru, byly vlastně mírným favoritem. Tým mají dlouho konsolidovaný a povedlo se ho i posílit o brankáře Bečiroviče a mladého D. Mrázka.

Naopak Lhota musela po odchodu 13 fotbalistů poskládat totálně nový tým a sháněla, kde se dalo. Vrátili se sem veteráni Asník a Vlasatý, jež tu odkopali parádní roky, Danylych splašil na Ukrajině o pět staršího bráchu, z Tuchlovic dorazil Kala, z Braškova Gerhard, řada je dorostenců, kteří měli v nohách zápasy kraje se Sedlčany (vyhráli 1:0 a 6:3). Důležitý je příchod gólmana Pejši. Kdyby nebylo jeho, Hředle mohly klidně vyhrát, ale v šancích právě na brankáři shořely. Ty největší přitom měli osvědčení kanonýři Bechner a Vitner…

Na druhé straně mohla i Lhota vyhrát, protože kopala v první části penaltu. Ale nejdéle sloužící Lhoťák Denis Danylych sice poslal Bečiroviče na druhou stranu, ale merunu vedle…

A tak se na hodně podmáčeném trávníku, který zápasem dostal tvrdě zabrat, nikdo z branky neradoval a týmy si rozdělily po bodu. „Řekl bych, že zaslouženě,“ hodnotil na klubových stránkách trenér Hředel Jan Sklenář, podle něhož Lhota byla do půle fotbalovější, ale gólovky měli na nohách hosté. „Bohužel oba útočníci selhali. Naopak před půlí jsme mohli inkasovat z pokutového kopu. Druhý poločas přinesl o poznání méně pohlednější fotbal z obou stran, ale ke konci to bylo více a více vypjatější. Hráči zasluhují pochvalu za kvalitní výkon. A bod ze Lhoty určitě časem doceníme,“ dodal Sklenář.

Domácí předseda Ivan Horák byl rád, že se bodovalo, tenhle tým je prostě syrový a musí si sednout, vyhrát se. Navíc scházely dvě persony. Staronový kouč Petr Cais je ještě na dovolené a zaskočil ho zraněný první útočník Matyáš Kudela. „Musím říci, že koučoval parádně, tým výborně připravil. Hosté přijeli v dobrém rozpoložení po výhře v poháru nad Tatranem 8:1, ale nás při jejich výpadech skvěle držel Pejša. Chtěli jsme vyhrát, jenže nedali penaltu, a tak si musíme počkat,“ řekl Ivan Horák.

A dodejme ještě jednu zajímavost. Z Kročehlav se vrátil Marek Čurda a je zástupcem už třetí generace toho fotbalového jména, která hájí s hrdostí zelenobílé barvy SK Lhota.

Lhota – Hředle 0:0. Rozhodčí: Šestořád. Diváků:  90

Lhota: Pejša - Vlasatý, Asník, D. Danylych, Čurda (53. Adam) - Kopačinský (80. J. Abrham), Zíka, Gerhard, Kala - Šíma (V. Danylych), J. Štoncner

Hředle: Bečirovič - Rais, Mrázek, David Minařík, Pelc - T. Čuda (83. Somol), Sláma, M. Vitner (91. T. Vitner), Sedláček - Bechner, A. Vitner (89. Vodrážka).


Načítám výsledky ...