NELAHOZEVES – VELKÁ DOBRÁ 1:0

Vyrovnaný boj s minimem přesných střel. Domácí měli v první půli největší příležitost po výživné ráně Holého, ale dorážející Krejza z dobré pozice pálil mimo. Nekompletní hosté zahrozili povedenou ranou Porazila, která prosvištěla kolem vinglu a tečovaným pokusem Čampulky, jenž zapadl za branku. Těsně před půlí nevyužil domácí Janecký nabídku Krejzy. V 60. minutě minuli domácí z ideální pozice branku a poté překvapivě převzala iniciativu Čechie útočící do prudkého kopce a hrající na rozdíl od Dynama bez střídání.

Porazilův únik a zakončení na dlouhou nohu zastavil gólman Zavadil, Sekaninova přihrávka a šprajc na nabíhajícího Porazila zaváněly penaltou a poté Sekanina v sólu přestřelil. Dynamo si vypracovalo za poslední půlhodinu jedinou příležitost, ale právě z ní rozhodlo. Střídající Němeček dostal moc prostoru hranici brankoviště a zamířil přesně k zadní tyči (85.). „V té době jsem si říkal, že jestli ještě někdo dá branku, budeme to my. Štěstí jsme si zřejmě vybrali před týdnem,“ přiznal šéf doberské lavičky Vlastimil Hrubý.

LIBUŠÍN – MNÍŠEK p. B. 4:3 PK

Domácí moc nezvládli roli favorita a po hektické koncovce berou dva body. O jeden přišli zaslouženě, protože nehráli dobrý zápas. Poslední tým tabulky naproti nim předvedl sympatický fotbal a dlouho měl navrch. „My hráli futsal na velkém hřišti,“ posteskl si domácí předseda Petr Bartoš.

Hře hostů pomohl ex-jílovišťský Kočí, který také otevřel skóre. Křemen sice po úniku vyrovnal, ale po pauze zase vedli hosté díky přesné a hezké ráně Kindela.

Libušín pak marně dobýval bránu hostů, ale v závěru se mu to během jediné minuty (82. – 83.) přece jen povedlo a hned dvakrát. Nejprve Čurda pálil do tyče, od ní se míč odrazil do brankáře a pak do sítě. Šťastným chvilkám nebyl pro Baník konec. Obrovskou hrubku Mníšku trestal Říčka a zakončující Křemen a vypadalo to, že favorit přece jen uspěje.

Jenže v poslední minutě přišel centr, nejistý zákrok brankáře Poráčanina a bylo vyrovnáno. Libušín aspoň zvládl rozstřel, v němž žádný jeho hráč nezaváhal.

Aleš MORAVEC, Rudolf MUZIKA