Doberáci představili dvě posily, Matouška z Vinařic a hlavně mladíka Richtera z Kladna, který delší dobu nehrál a podle kouče Hrubého se bude určitě zlepšovat. Právě Richter se podílel na úvodní trefě, když z první šance našel Sekaninu a ten vyrovnával na 1:1. Zkraje byl totiž lepší Spartak s ex-ligistou Zápotočným a zaslouženě vedl střelou volného Matějky z malého vápna. Hosté navíc nastřelili za stavu 0:1 břevno, to měli domácí poprvé velkou kliku.

Po vyrovnávací brance Doberští zápas hru s hosty srovnali, ale zhruba od 65. minuty už zase Příbram tlačila, body totiž nutně potřebuje pro záchranu. Dvakrát byla blizounko rozhodnutí, ale jedna tutovka skončila kousek vedle a při druhé pálili hosté do tyče. „Říkal jsem si, že dobrý bude i bod, ale také vím, že takové zápasy obvykle rozhodne tým, který je horší,“ usmíval se doberský kouč Vlastimil Hrubý a jeho slova se potvrdila. V poslední minutě pláchl po křídle Sekanina, nádherným pasem našel Kalouska a jeho hlavička byla neomylná.

„Párkrát při nás stáli všichni svatí, ale takový je fotbal. Jsme šťastní, že jsme zlomový gól dali my a byl moc pěkný,“ dodal Vlastimil Hrubý.