PETROVICE – DOKSY 2:1

Hosté bez několika opor se brzy prosadili V. Maříkem (14.), kterého vyslal do úniku typickou narážečkou Stuchlý. Domácí srovnali po nepovedeném autu Doks (20.) a ještě před pauzou vstřelili vítězný gól (38.). Autorem obou byl Chlasták. „Mohli jsme vyhrát asi 12:3, ale co jsme nedali, to je neskutečné. Naši diváci si mohli ukroutit hlavy,“ prohlásil trenér Doks Martin Škvára. „Dvakrát jsme trefili tyčku, několikrát šli sami na brankáře, Zlata neproměnil z malého vápna. Vrcholem byl pokus o překvapivou rozehru trestňáku z ideální pozice, po kterém šli čtyři hráči Petrovic na našeho stopera Pešičku. Naštěstí ubránil, jinak jsem odešel do autobusu,“ doplnil Škvára a litoval vyloučení Putíka za potyčku. Zmíněnému trestňáku předcházela kosa na Stuchlého, po které ovládly závěr zápasu velké emoce. Porážka však Doksům závěrečnou nezkazila. Ukončení sezóny se protáhlo na náročnou desetihodinovou šichtu, během níž se tým mimo jiné rozloučil s Tomášem Vincencem, odcházejícím po šesti letech do Lhoty.

JÍLOVIŠTĚ - V. DOBRÁ 5:1

Domácí zahájili velkým náporem, ale Doberáci se zuby nehty a s pomocí tyče ubránili. „Mohlo to být během chvíle 3:0,“ uznal kouč Čechie Vlastimil Hrubý. První útok hostů zakončil velmi povedenou ranou do vinglu z 25 metrů jeho syn David (11.). Hosté mohli i zvýšit, Kalousek nastřelil brankáře. Domácí vyrovnali hlavičkou po rohovém kopu (16.) a potom během chviličky nasázeli hostům tři kousky (36.-38.). Dvě branky vstřelil Siegl ml.

Do druhé půle vstoupili čechisté velkým náporem, střelu D. Hrubého vytáhli domácí z brankové čáry (nebo kousek za ní), Porazil sám na desítce pálil vedle, Kalousek překopl a jasnou pětku na Sekaninu sudí neviděl. Z první šance dalo Jíloviště pátou brankou a bylo po doberských nadějích. Ve vedru se už pouze dohrálo.

Po střídání Linharta odehrál zbytek utkání na kraji obrany Šimon Honetschläger, ve druhé půli jeden z nejlepších hráčů Velké Dobré. „Konečně jsme mu našli fleka,“ smál se Vlastimil Hrubý na adresu borce, který odehrál v doberském dresu poslední zápas. Nyní si prý dá od soutěžního fotbalu pauzu.

Aleš MORAVEC