Zatímco Tuchlovice mají už v letošním ročníku nahráno a dokonce krajského přeboru si mohou užívat relativní klid, Doksy po výborném nástupu do jara zažívají horší čas a se záchranou budou mít ještě velkou lopotu. Naposledy doma padly s Poříčany, naopak Tuchlovice vydřely aspoň bod s Dobříší.

"Csaplárova past nás připravila o body," ucedil kouč Tuchlovic Miroslav Supáček, protože jeho tým ztratil vedení 2:0 a nakonec málem i prohrál.

Trenér neměl klidné spaní. Scházely mu nemocné opory Duchoň, Nosek a Cabejšek, a tak zaskočili borci z béčka, jimž Supáček moc děkoval. V první půli soupeř svou velkou šanci zahodil, zatímco domácí Brnovják zase jednou ukázal, že na góly má čich a otevřel skóre. V poli byla nadále lepší Dobříš, navíc se domácím zranil ve 40. minutě Žahour (sval) a vyměnil ho veterán Martin Vaigl. Ten měl dokonalé entrée do utkání, když dohrál centr po standardce a slavil zvýšení na 2:0. Stačilo mu zhruba 100 vteřin na place…

Ve druhé části už byli domácí přikování na vlastní půlce, Dobříš je mlela jako v masomlejnku. Vepředu nikdo neudržel míč a tak zákonitě přišly góly ve Skalákově kleci. Byla však i dost smolné, protože první si dal Fitko sám a při druhém zapadl do brány nepovedený centr Pokorného. "Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním, které nám dlouho nevydrželo a byli jsme pod stálým tlakem. I vzhledem k tomu je bod nakonec zlatej," ulevil si Miroslav Supáček.

Tuchlovice – Dobříš 2:2 (2:0). Branky:  22. Brnovják, 42. Vaigl - 59. vlastní Fitko, 83. Pokorný. Rozhodčí: Zuskin. Diváků: 100.

Doksům citelně schází kreativita Josefa Galbavého, bez téhle ofenzivní star se tým doma proti Poříčanům ke gólu neprokousal. A protože hosté hrají v posledních týdnech ve formě, tak zákonitě góly dali. Hlavně ten Dukayův z úvodu určil směr zápasu, který hosté poctivě odbránili a když hned po pauze přidali pojistku, slavili tři body.

Doksy – Poříčany 0:2 (0:1). Branky: 14. Dukay, 50. Janda. Rozhodčí: Tichý. Diváků: 120.