A opravdu nenadsazoval. Po úvodní čtvrthodince se zdálo, že si hosté odvezou všechny body. Do vedení totiž už šli v 9.min., když se po rohu kapitána Mužíka parádně trefil hlavou Čihák. Při dalších obrovských šancích Došlého a Vaise zazářil gólman Měsíček. Nenudil se však ani jeho protějšek Švihořík, který se pro změnu vyznamenal při střelách Kafky, Müllera a Vopata, aby kapituloval až dvacet minut před závěrečným hvizdem, když nestačil na přesnou trefu Tenkla.

O plusovém bodu se tak rozhodovalo v penaltovém rozstřelu, při kterém se dva z pokusů podařilo Měsíčkovi konečky prstů vytlačit mimo brankovou konstrukci.

„S hodnocením Pavla Horvátha mohu jen souhlasit. Sami jsme se v zápase potrestali za nepromění těch nejvyloženějších šancí,“ uvedl po utkání hostující trenér Pavel Vaigl.

„S veškerým respektem, úctou a obdivem musím dodat, že naši kluci se jednoznačně zasloužili o dramatický průběh utkání, ve kterém, ačkoliv pro ně nezačalo zrovna šťastně, mohli dokonce o svém vítězství rozhodnout v základní hrací době,“ chválil mužstvo jeho vedoucí David Vedral, s nímž souhlasil celý realizační tým na čele s trenérem Pavlem Janečkem.

Velvary – Domažlice 2:1 PK (0:1). Branky: 69. Tenkl – 9. Čihák. Rozhodčí: Radina. Diváků: 170. 

Velvary: Měsíček – Kovařík, Obrtlík, Ludvík, Nosek – Vopat, Polák (65. Kalaš), Tenkl, Havel – Müller (65. Pavlíček) – Kafka (81. Doležal).  Mojmír STRACHOTA