Hřebeč zakončila nepovedený anglický týden, v němž prohrála doma s Nespeky, pak vysoko padla v pohárovém semifinále v Komárově a nakonec i vysoko 1:4 doma s Poříčím.

To narozdíl od Nespek proměńovalo na pěkném hřebečském hřišti svoje šance, i když nastoupilo bez několika opor. Chyběl režisér hry Rejhon i střelci Páv a Trpišovský, který aspoň naskočil do druhé části.

Rozhodla ale ta první, v níž hosté sice nedominovali, ale dávali krásné akce i góly. V hlavní roli dramatu se ocitl v sezoně poprvé na hrot vytažený Verner, který nastřílel domácím hattrick a čeká ho placeníčko.

Už ve 12. minutě zakončil poprvé přesně, když přihrávku L. Balaty uklidil do sítě po šikovné otočce. Po něm zvyšoval na 0:2 hezkou technickou ranou z vápna P. Pohorský a po půlhodině hry Poříčí svou střeleckou převahu korunovalo třetí brankou. To vystihl domácí rozehru Jíša, namířil si to k bráně a jeho centr si předpisově našel na přední tyči opět Verner - 0:3. "Domácí sice nehráli špatně - rozhodně jsme je nedrtili, ale technicky vzato jsme podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně a v zakončení jsme Hřebeč přehrávali jasně, byť mají třeba šikovného střelce Nováka," chválil svůj tým Pavel Šimáček. 

Ve druhé půli se Hřebeč ještě pokusila se zápasem něco udělat. Hodně se zlepšila, hosty přitlačila a brzy snížila přesnou hlavičkou stopera Pinkase. Pak měla ještě několik šancí, stoper hostů Peroutka dokonce jednou vykopával z čáry do vlastní tyče. Hřebeč také žádala dva pokutové kopy, ale rozhodčí Kubečka měl jiný názor. 

Vše stvrdila akce z poslední minuty, kdy Trpišovský využil srážky dvou domácích hráčů a servírval Vernerovi hattrick, čímž hrdina duelu nepohrdl. 

"Ve druhé části jsme ztratili to, co nás zdobilo do přestávky. Dostali jsme se pod tlak, ale hlavně díky výborně hrajícím stoperům Peroutkovi a Vackovi jsme náskok uhájili," dodal Pavel Šimáček. Jeho tým tak dál útočí na postup, ale trenér je obezřetný: "Museli by chtít kluci a vím, že všichni chtít nebudou. Fotbal není pro všechny prioritou a nemají si co dokazovat," myslí si. 

Hřebeč - Poříčí n/S 1:4 (0:3). Branky: 52. Pinkas - 12., 24. a 90. Verner, 29. P. Pohorský. Rozhodčí: Kubečka. 

Poříčí: Soukup - J. Pohorský, Peroutka, Vacek, Hašek - Jírů (63. Trpišovský) - Jíša, P. Pohorský, V. Balata, L. Balata - Verner.