Trochu zvláštní derby to bylo. Hřebeč je sice blíž u Kladna, ale žádného kladenského hráče v základu neměla, jsou to hlavně Pražané. Naopak v dresu Strašecí se několik ex-kladenských borců snaží a vede je ikona SK Kladno Petr Svoboda. Stoik a kliďas se však také nechal vyvést z míry. „Za mojí hráčskou kariéru jsem něco takového nezažil. Za Moravě nás kolikrát zafikli, ale to, co se stalo tady, se jen tak nevidí,“ kroutil hlavou někdejší ligový borec.

Vadila mu hlavně odpískaná penalta v závěru prvního poločasu chvíli po strašeckém snížení na 2:1, které zařídil Svobodův syn Patrik a zakončující Kaválek. Jenže pak se stoper Strašecí opřel hrudníkem o Dobiáše a Glogar k úžasu mnohých nařídil penaltu. Tu Faktor proměnil, a protože Kaválkovu následnou pěknou ránu z trestňáku gólman Zajíček parádně vyrazil na břevno, byl zápas ve druhé části už spíše nuda.

Zloba Bubáků ale začala tryskat už v úvodu, když už za stavu 1:0 tvrdý zákrok Pinkase na Svobodu, který by šel sám na bránu, ocenil Glogar jen žlutým kartonkem. V té době byla ale Hřebeč lepší, hbitější a její kolmé pasy obrana hostů nebyla schopna zastavit. Nejdřív nabil hrající kouč Servus posile z Dukly Velikému (1:0), pak zase středem pláchl Dobiáš a nebohému Kleinmondovi nedal nárok – 2:0.

Pak už přišlo zmíněné snížení Kaválka, který dokončil skvělou akci správně „rozzuřeného“ Svobody a propíraná penalta. Skóre se pak měnilo až na konci, kdy se trefil výtečný Martin Servus. „Jsme spokojeni jen v úvodem, do dvacáté minuty to mělo parametry. Pak už to bylo z obou stran slabší. V úvodu druhé části nás hosté zatlačili, ale spíš se to dohrávalo a moc fotbalové krásy tam nebylo,“ řekl Servus a pochválil své útočníky, že při spoustě dlouhých balonů jich udrželi přece jen víc než ti soupeřovi.

A jak viděl Servus kontroverzní momenty? „Faul na Svobodu byl podle mne posouzen dobře, náš obránce ho vystavoval a nešel by sám na bránu. A penalta? Za mě ne,“ uznal sportovně.

Jeho protějšek Petr Svoboda byl ostřejší, i když ne tolik, jako jeho asistent Ján Ducár, který má horkou krev a rozhodčí od začátku svými výroky za hranou hodně štval. „Je vidět, že v našich fotbalových soutěžích, ať je to okres nebo kraj, je to samá žumpa. Prohráli jsme, beru to, tři góly jsme dostali ze hry. Přesto to penalta ovlivnila. A to i ta, kterou podle mě měl pískat sudí na druhé straně po přestávce,“ dodal zklamaný Svoboda.

Hřebeč - Nové Strašecí 4:1 (3:1, 7. Veliký, 20. Dobiáš, 31. Faktor (PK), 89. Servus - 25. Kaválek. Rozhodčí: Glogar.

Hřebeč: Zajíček – O. Stříbrský, Pinkas, Macháč, Čmejla – M. Stříbrský, Servus, Veliký, Dvořák – Dobiáš, Faktor. Střídali Synek, Vyšín, Kujal a Křenek.

N. Strašecí: Kleinmond – Erba, Bláha, J. Mrázek, Palko – Beneš, Hartman. L. Mrázek, Trnka – Kaválek, Svoboda. Střídali Říčka, Trégr.