Ještě před zápasem byla ve hře varianta, že by se utkání mohlo odložit. Domácí byli klidně pro, nakonec se šlo do boje. „Na tohle počasí ještě na dobrém terénu. Chvilkami se hrálo vodní pólo,“ mínil domácí kouč Erik Šlechta. „Především musím složit poklonu domácím pořadatelům, že svou prací od brzkých ranních hodin umožnili zápas odehrát," děkoval domácím trenér hostů Miroslav Supáček.

Koho naopak chválit nechtěl, to byli jeho hráči. Těm se zápas nepovedl. "Každý se musí zamyslet na tím, co mohl udělat líp," dodal.

Na silně podmáčeném terénu a za stálého deště se hrál bojovný zápas plný férových soubojů. Zápas rozhodl svým výkonem domácí Sirotek, který se poprvé od zimního přestupu do Chlumce objevil na hrotu útoku. Ve 25. minutě po sólu z půlky hřiště nedal brankáři Tůmovi šanci a ve druhém poločase po jeho akci dával Beneš na 2:0 (70.). „Jsem rád, že jsem trenérovi splatil důvěru,“ ulevil si hrdina domácího celku. „Byl výborný!“ řekl na jeho adresu spokojený kouč.

Druhému gólu domácích předcházela tyčka nastřelená po dlouhém autu v 65. minutě tuchlovickým Krausem - tam se utkání lámalo. Hráč hostů se nakonec branky dočkal, když mu k ní pomohl chybou brankář Chlumce Šebek. Ale byla to už jen kosmetická úprava výsledku.

„Rozhodně těžký terén, místy louže. Oba týmy si s tím poradily dobře, my trošku lépe. Po nějakých individuálních akcích se nám podařilo dát dva góly. Vedení jsme udrželi až do konce zápasu, kdy byla jedna chyba. Hned po inkasované brance byl ale konec, takže jsme utkání vládli,“ shrnul zápas domácí Sirotek.

"Hrál se celkem vyrovnaný zápas, ale my měli málo pohybu, hůř jsme se vyrovnali s hrací plochou a málo jsme se tlačili do zakončení. Pět střel na branku je málo," dodal Miroslav Supáček.

„Těch devadesát minut jsme byli lepší. Hosté hráli v drtivé většině nakopávané balóny za obranu a vždy jim míč ulítl, my jsme naopak hráli klidně kombinačně zezadu. Tuchlovice byly celkem bezbranné. Čekal jsem od nich víc,“ uzavřel Šlechta

Chlumec - Tuchlovice 2:1 (1:0)

Branky: 25. Sirotek, 70. Beneš - 90. Kraus. Rozhodčí: Poklop. Diváků: 70.

Chlumec: Šebek – Řehák, Novák, Bambousek (83. Junek), Čížek, Žáček, Sirotek (79. Dobiáš), Ezeala, Beneš, Bláha (71. Soukup), Nedvěd.

Tuchlovice: Tůma - Pudil, Fitko (55. Kraček), Duchoň, Kárník - Bureš (72. Ditrich), Růžička - Cabejšek, Pihrt, Brnovják (46.Tóth), Kraus.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...