Zajímavé je, že Tůma poté chytil i všechny tři penalty v rozstřelu. To už z něj byli domácí hotoví. „A my mu děkujeme, bod navíc je skvělý. Musím ale říci, že ač si na rozhodčí nestěžuji, tenhle nás zafikl. Zápas jsme měli jasně pod kontrolou, protože domácí hráli už jen v deseti (ČK 75. Kořínek). Pak přišla standardka a sotva míč vlétl do vápna, sudí už pískal. Nevím za co a naši hráči pochopitelně protestovali také,“ komentoval trenér Cais.

Jeho mužstvo v prvním poločase vedlo rychlou brankou Marka Velikého (6.), ale po obrátce, byť bylo v těch chvílích lepší, inkasovalo po jedné z mála domácích akcí po ráně D. Miškovského. Na tu rychle odpověděl Zmeškal a Lhota mířila ke třem bodům, než přišla zmíněná penalta. „I tak jsou to zlaté body, zápas se nám povedl. Doufám, že nám nakonec ten jeden nebude scházet,“ dodal Cais.

Dobrovice – Lhota 2:2 (0:1), na penalty 0:3

Zápas se vůbec nemusel uskutečnit, rozhodčího po dlouhém váhání přesvědčil delegát i hosté, kteří by po zbytečné cestě těžko hledali náhradní termín. Na rozmáčeném trávníku v celodenním dešti čvachtaly od kopaček gejzírky vody a zdálo se, že terén překáží více domácím.

Už v 5. minutě trefil hostující Zmeškal z malého vápna břevno a v 7. utekl po chybě domácího Zelinky sám na bránu Veliký a zakončil na bližší tyč.

Dobrovici se vůbec nedařilo, za poločas ani nevystřelila. „Jsem rozladěný a naštvaný z našeho špatného výkonu. Na tréninku děláme určité věci, které pak nepřeneseme do zápasu. Hráči to v šatně odkývají a pak hrají druhý poločas úplně stejně,“ mračil se trenér Pavel Klain. Ten nemohl využít potrestaného syna a Golovka pro pracovní vytížení.

„Bohužel Klain byl minule vyloučen a dnes hodně chyběl, zaměstná dva tři hráče soupeře a o to víc prostoru je pak pro spoluhráče,“ řekl Pavel Klain starší.

Lhota měla razantní nástup i do druhé půle, Bartoš po rohu vychytal Šalamouna (ten poslal dorážku nad) a zázračně jednou rukou vyškrábl i Zmeškalovu ránu z otočky kolem beka. V 65. domácí brankář akrobaticky kryl i pokus Vincence a „nedáš – dostaneš“ se vyplnilo vzápětí. Kopeckého centr umístil zblízka pod břevno David Miškovský – 1:1.

Z vyrovnání se domácí dlouho netěšili, bývalý olomoucký ligový útočník Zdeněk Zmeškal holou hlavou napnul síť po centru Velikého. Ještě hůře to s Picavou vypadalo po druhé žluté pro Kořínka.

Darem z nebes pro ni pak byla zmíněná přísná penalta po strkanici v pokutovém území při dobrovické standardce. Z deště pod sprchy zamířil předčasně lhotský Pechr a sudí navíc nařídil penaltu. Tu sice David Miškovský neproměnil, ale z dorážky přece jen Tůmu překonal – 2:2.

Rozstřel trval nejkratší možný čas. Zatímco trojice hostů proměnila, za domácí střílel Vladyka vedle, Cigánek do břevna a Kopecký do brankáře.

„Chtěli jsme jet na závěrečné derby do Kosmonos po dvou vítězstvích. Lhota dnes zahrála dobře, ale i tak převládá z výsledku rozčarování,“ dodal dobrovický trenér.

Branky: 66. a 87. D. Miškovský – 7. Veliký, 69. Zmeškal, rozhodující PK Šalamoun. Rozhodčí: Hes. ŽK: 3:4. ČK: 75. Kořínek – 86. Pechr. Diváků: 44. Střely na bránu: 4:12. Rohy: 3:6.