Hostům se vydařil skvěle úvod a již v 7. minutě usměrnil Hartman do sítě Kaválkův centr – 0:1. Ve 12. minutě Kaválek přízemní ranou zvýšil na 0:2. Pro domácího gólmana Šimka to byl hořký návrat do sestavy. V úvodu druhé půle sice snížil Procházka, ale to bylo ze strany domácích vše. V 69. minutě vysunul J. Mrázek Svobodu, ten však mířil jen do boční sítě. O pár vteřin později si oba spolupráci zopakovali, Svoboda našel Erbu a ten rybičkou poslal míč do sítě – 1:3. V 77. minutě pečetil výsledek Svoboda.

Druhý tým tabulky Lhota dojíždí na úzký kádr. Do Hvozdnice odjelo jen jedenáct zdravých hráčů a ti nakonec na průměrný domácí tým nestačili. V úvodu jim sice domácí hrubkou nabídli vedení a Kudela nabídkou nepohrdl, ale pak zase chybovali hosté. Hned třikrát a Hvozdničtí zakončovali luxusně. Do poločasu tak vedli 3:1 a po obrátce hosty čekala šichta. Jenže neproměňovali velké šance. Mbah zahodil sólo (46.), poté trefil Kudela břevno a do odkryté brány nenacpal svou vekou šanci ani Primus. „Domácí v první půli vytěžili z minima maximum a my hlavně po obrátce nedali druhý gól. Kdyby se to povedlo, ještě bychom se zápasem něco udělali,“ byl přesvědčen trenér Lhoty Jiří Kabyl, jenž ale ví, že za problémy jeho týmu stojí hlavně úzká soupiska. „Je nás málo, kromě Šalamouna vypadl ještě Houžvička, mimo jsou i Popok a Danylych,“ konstatoval Kabyl s tím, že ani další vyhlídky nejsou růžové.

Hřebeč se postarala o největší překvapení víkendu, když šokujícím způsobem doma prohrála po penaltovém rozstřelu s Vykání 0:1. Šok je to ze dvou důvodů: Vykáň na jaře ještě nezískala ani bod a do Hřebče vyrazila jen s deseti hráči! Domácí ale nejsou v pohodě a po slušném začátku jejich výkon šel rapidně dolů. „Prostě jsme to podcenili. Přijelo jich deset, kluci si mysleli, že vše půjde snadno. A nešlo. Bohužel, takový zápas devalvuje celou soutěž. Jak máte motivovat tým, když soupeř dorazí v deseti a nám už skoro o nic nejde?“ ptal se manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Jeho tým nezvládl ani penalty, Pinkas přestřelil. Hosté, kteří oddřeli celé utkání, trefili všichni. A mají ještě šanci zachránit se.

Naopak naděje Libušína pohasínají každou další prohrou. Další se zrodila doma s Kutnou Horou, přitom Baník sahal po remíze. Po delší době bylo v Libušíně zase živo, protože za stavu 0:1 neodpískal rozhodčí Palek Baníku dvě penalty, které žádal. Poprvé při úniku Křemena, který po přistrčení obráncem ještě zakončil, ale do gólmana. Víc horko bylo na hřišti v 85. minutě, kdy Abrham udělal beka, ten ho fauloval, jenže píšťalka rozhodčího k nelibosti hráčů i diváků zase mlčela.

Vyhráli tak hosté jedinou trefou France také z penalty za faul brankáře Poráčanina na Wolfa (24.). Dvacet minut před koncem přišli o vyloučeného Marka za dvě žluté karty, Libušín však přesilovku nezužitkoval. „V první půli jsme byli horší a soupeř zaslouženě vedl z penalty, která byla jasná. Po menší bouřce v kabině začali kluci dělat to, co jsme si řekli a rázem jsme byli lepší my. Co se týče penaltových momentů, druhý byl úplně jasný a pískat se měl i ten první. To má ale kořeny někde jinde,“ řekl trenér Martin Nový a na mysli měl libušínské napadení rozhodčích z loňska. Od té doby tým kope penalty maximálně při rozstřelech…

Slaný jako jediné z favoritů zabralo, získalo dva body v Klíčanech. Přitom to na ně zdaleka nevypadalo. První polovina patřila Klíčanům, které se do vedení dostaly ve 37. minutě. Sedlák musel ven z brány, čímž zabránil tutovce, ale odražený míč Kraus poslal do brány. Po poločase hosté také neměli nástup nejlepší. Buldrovy pokusy sice Sedlák úspěšně odvrátil, ale v 56. minutě neměl šanci proti pokusu Krimláka na zadní tyči. Pak ale hosté přežili jasnou šanci a karta se obrátila. V 64. minutě Hořejší snížil a po velkém tlaku hostů čtvrt hodiny před koncem lehkým obloučkem vyrovnal.

Slaný pak sahalo i po třech bodech, ale únik Hořejšího zastavil k nelibosti hostů asistent Meščan – viděl ofsajd. Penalty rozhodla až pátá série. Po Slánského zaváhání rozhodl Hořejší. „Domácí za stavu 2:0 propásli velké možnosti a my je pak dostali pod velký tlak. Podle vývoje utkání prostě dva vydolované body brát musíme,“ měl jasno vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.