BRATRANCŮM RETRO NEVYŠLO

Cestu na hřiště prvních Poříčan by si Libušín asi klidně i odpustil, jenže hrát se muselo. Hosté museli postavit i veterána z béčka Ondru Špalka a redaktor TV Nova si tak po letech zahrál v obraně vedle bratrance Jirky Veselého. Spolupráci z přípravky asi zapomněli: v 10. vteřině vedl superfavorit 1:0 a za chvilku 2:0 a 3:0. Zápas pak kontroloval, a i když ve druhém poločase hodně sestavu prostřídal, zapsal si výhru 4:0. „Když vám takhle nevyjde začátek, je těžké kádr, který je na nás nadstandardně silný, nějak trápit. Teď už ale bodovat musíme, i když máme těžké soupeře Kutnou Horu, Strašecí, Slaný a Lhotu. Většina je silnější než my, ale budeme bojovat do konce,“ slibuje trenér Martin Nový.

TUCHLOVICE POPRAVILA PARÁDA FILIPCE

Když Tuchlovice inkasovaly v Kutné Hoře minutu před půlí druhý gól, těžko na ně sázet. Mužstvo ale brzy po pauze přízemní ranou Šimona Procházky a v 62. minutě Brnovjákem opět po akci Procházky srovnalo a sahalo po bodu. O ten ho obral domácí Filipec krásnou ranou z trestňáku v 86. minutě. Byla to zasloužená výhra Sparty, která měla řadu šancí. Nicméně hosté zaslouží pochvalu, že zápas nevzdali.

„První poločas byl propadák a v kabině jsme si museli nahlas říci, že takhle ne. Prohrát můžeme, ale ne takhle. Druhá půle byla úplně jiná, vyrovnali jsme, jenže pak nám nastavili při trestňáku zeď a poslal to gólmanovi do protipohybu. Škoda, ale aspoň jsme to nevzdali, v derby se Strašecím musíme být v sobotu ještě lepší,“ slibuje Šimon Procházka.