Vedoucí příčka rezervy Velvar není překvapením. Ambiciózní mužstvo netají, že pro třetiligové áčko by bylo lepší, pokud by hrála výše.

Mladý celek doplňovaný zkušenějšími borci a částečně hráči širšího kádru áčka, si počíná naprosto suverénně. Neztratil ani bod a vede s luxusním skóre 37:4. Výrazně tomu pomohl šestnáctigólový střelec Podivínský.

V porovnání s loňskem jsou největším pozitivním překvapením celky z druhého a třetího místa.

Po konci loňské sezony předposlední Kročehlavy jsou druhé a v tabulce pravdy dokonce první! Dá se říct, že to dokázaly s víceméně podobným kádrem. Kouč Josef Andrle míní, že zásadní byl příchod brankáře Valenta a návrat stopera Hlouška, který na čas aktivní činnost.

„Obrana je tím kompaktnější a už nedostáváme zbytečné góly. Musím ale přiznat, že máme i štěstí,“ řekl trenér a přiznal, že jim na jaře přišlo vhod předčasné ukončení soutěže, jinak by je čekal nepříjemný boj o záchranu.

Fotbal v Deníku žije!
Drtivá výhra 54:1 a dědové v kopačkách. Čtěte v Deníku kuriozity z fotbalu!

Ještě hůře na tom bylo Vraný, u kterého se však dalo zlepšení očekávat. Před sezonou posílilo nejen kádr (např. návrat střelce Kubíka ze Slaného), ale přivedli i nového kouče Davida Cimrmana a tým prošel nutným a viditelným okysličením.

Významně si polepšil i poměrně stabilizovaný kádr aktuálně čtvrté Pozdně, který zkvalitnil příchod střelce Hadriky (Tuchlovice). Spokojení s vylepšením pořadí a bodového zisku mohou být i ve Zlonicích, jimž patří pěkná šestá příčka. Své si odehrál Brandýsek, Černuc a také Smečno, které nejspíš očekávalo o trošku víc.

U Libušína bývá otázkou, kdo ho posílí z prvního týmu. Pokud to nebylo možné, schytal většinou debakl.

Působení zbývajících celků je spíš rozpačité. Víc se čekalo od Slovanu Kladno, který měl nejvyšší ambice. Jeho hráče mohla zahřát na duši vysoká výhra v derby u sousedů z Nova, jež také zaostalo za očekáváním. Zranění kapitána Šromovského a gólmana Hájka byla klíčová.

Vpravo nahoře v bílém dresu Jaroslav Volf, slavný kladenský hokejový střelec a poté i trenér.
Hokejové zajímavosti z 30. října: vzpomínky na Volfa i Beránka

Největší propady zaznamenaly celky, které to k sobě také nemají daleko. Loni čtvrtý Buštěhrad si pohoršil o šest míst. S jedinou tříbodovou výhrou je desátý. Zatím se neprojevila práce ambiciózního a zkušeného trenéra Zdeňka Nachtigala. Tady se ale dá zlepšení na sto procent očekávat.

Úplně největším negativním překvapením jsou Lidice. Před rokem největší sok postupujícího Švermova potupně uzavírá na chvostu hodně vyrovnanou tabulku. Podle kormidelníka Jaroslava Topky je zatím ztráta sebevědomí.

V prvním kole prý měli na to, aby porazili Velvary, a vzápětí je nachytalo Vraný.

„Nechápu, že ztráta sebedůvěry potkala tak zkušený kádr, který se v podstatě nezměnil,“ povzdechl si Topka.

Ve výčtu chybí ještě Družec. Tým internacionála Jana Suchopárka dobrovolně opustil krajskou I. B třídu a ani v okresním přeboru nezáří. Postarší kádr potěšilo až poslední kolo před pauzou, kdy porazil Brandýsek.

Zachary Frye
Rytíř Frye rád zají dřinu větrníčkem. Ten miluju, přiznává. Volit se chystá