24 zápasů, 72 bodů, skóre 130:21. To je něco!

„Až budu jednou starší, budu rád, že mám na co vzpomínat. Jsem rád, že jsem tohle s klukama prožil,“ usmíval se brankář Jaroslav Prosický.

Zdroj: Jan Sláma

A hodně mluvil o dobré partě, která se v Olovnici dala dohromady. Bylo vidět, že kluci drží spolu a nimi i jejich fanoušci. „Hrají výborně a moc jim pomohl Petr Putz. On byl ve Spartě, víte? A bydlí támhle za hřištěm,“ ukazuje hrdě bývalý hráč klubu Petr Landa. Mimochodem má na sobě krásný dres s želvičkou, tohle pomalé zvířátko je hlavním maskotem klubu. „Kluci mi to dali k sedmdesátce, vždyť jsem tady také něco odkopal,“ dodává Landa.

Zdroj: Jan Sláma

Za hřiště přebývá také další důležitá fotbalová postava celého okresu, předseda sousedního Slovanu Velvary David Vedral. Provozuje tady Zoopark, tedy farmu se lvy, lemury, papoušky, rysy, velbloudy a samozřejmě…želvami! Šéf třetího nejlepšího klubu celé ČFL se přišel také podívat na fotbálek nižšího levelu a pokecal s kamarády.

Sokol Olovnice má úchvatný areál. I díky tomu to muži: František Novák
Olovnice žije luxusní fotbalový sen, klub ovládl drtivě i anketu Deníku

Vedral před časem lákal Petra Putze právě do Velvary, ale bývalá opora Záp se nakonec rozhodla, že už se nebude nikam štvát a zůstane doma. Tým převzal i jako trenér a mužstvo za ním jednoznačně jde. Při slavnostním nástupu týmu v mistrovských tričkách a se zapálenými doutníky dostal pohár pro nejlepšího hráče sezony. Právem, vždyť nasázel 38 gólů a k tomu připojil spoustu asistencí.

Zvláštní cenu si vysloužil i František Novák, další z duší olovnického klubu. Právě on je hlavním strůjcem perfektního trávníku v Olovnici, se kterým se piplá několikrát týdně. Po vážném zranění nohy v závěru sezony hrát nemohl, ale proti Stehelčevsi se v závěru oblékl do dresu, navlékl kapitánskou pásku a na posledních okamžiky na hřiště šel, či spíše odkulhal.

Baník Švermov (v červenočerném) - SK Kladno B 2:1. Hostující legenda Václav Kalina.
Volné přestupy na Kladensku, Rakovnicku a Berounsku. Kdo a kam odchází?

Řídil rovněž oslavy, rozdal medaile, mistrovská trička a zapaloval dýmovnice v červeno-bílých barvách klubu. K tomu ještě slíbil pizzu spoluhráči Františku Vavrincovi, který po parádní přihrávce Marka Muchy dával na 3:0. „To už dává góly i Pepa, jo?“ ozvalo se v té chvíli se z tribuny, samozřejmě v legraci.

Zdroj: Deník/ Rudolf Muzika

Ta byla v hlavní roli téměř po celou neděli. Pár ostřejších zákroků i chvilkové rozčilení hostující lavičky nemohlo náladu pokazit. Koneckonců Stehelčeves dokázala také velkou věc, druhé místo je krásné.

Olovničtí se už ale na rozdíl od ní těší na okresní přebor. Mají sice respekt, přece jen jsou tam kvalitní soupeři, ale se jmény jako Putz, Mucha, Frič se bát nemusí. „Ti tři jsou výborní hráči, ale my sázíme hlavně na tým a ten tvoří i další moc dobří fotbalisté. Věřím, že to v okrese ukáží,“ završil František Novák.

Držíme palce!


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...