Hosté nemile překvapili hlavně sami sebe, když byli lepší jen zhruba 20 minut ve druhé části poté, co si ve 48. min. dali vlastní gól na 2:0. Pozdeňský mančaft hrál naopak výborně a měl kromě tří gólů i několik dalších šancí.

Do vedení šla Pozdeň v 18. minutě Radkem Sihelou, jehož ke sprintu vybídl Hadrika. Tři minuty po přestávce unikl po pravé straně opět Sihela a jeho přízemní centr si hostující Vacula srazil do vlastní branky. Pak sice favorit měl víc míč na kopačkách, ale do šance se nedostal. V 78. minutě ho dorazil Martin Štěpánek, který se opřel do balonu a trefil přesně k tyči - 3:0.

"Tentokrát jsme si výhru vybojovali a zasloužili," rozplýval se domácí Oldřich Štěpánek.

Hostující Ondřej Burant byl naopak rozzlobený, takhle si hájení první příčky nepředstavoval. "Měli jsme pár absencí a naprosto zaslouženě prohráli. Pozdeň nám nenechala ani centimetr místa a jak jsme předpovídali, jednoduchou a důraznou hrou nás přehrála od první do poslední minuty. My musíme začít zase z fotbalem, který nám přinášel ovoce a ne hrát takto!" zlobil se Burant.