Žižice nechají rozhodnutí na hráčích

Přednost dáme tentokrát ve třetích třídách skupině B, klub FK Žižice totiž po úchvatné jarní jízdě a zatím poslední výhře 8:1 nad Tuřany má jistotu postupu. Výsledek tentokrát řídila jedna z poměrně nedávných posil Tomáš Bělohradský, který dal hattrick stejně jako Lukáš Kratochvíl, jenž se tak stylově vrátil do sestavy po zranění až v 52. minutě a jeho hattrick byl dokonce čistý!

„Za tenhle postup bych rád poděkoval všem hráčům, ale také obci a vedení klubu, hlavně předsedovi - mému bráchovi Tomášovi a jeho manželce Daně. Oni vytváří to správné zázemí,“ začal hodnocení sezony s díky trenér Petr Koten.

Sám bývalý vynikající borec dává tým dohromady dva roky a dělá to evidentně dobře: Žižice na jaře ani jednou neprohrály, největšího konkurenta v boji o první místo Klobuky vyprovodily výsledkem 6:1 a byly o parník lepší i než ostatní sokové.

Přesto v Žižicích zvažují, zda postup přijmou. „Vše rozhodnou hráči do čtrnácti dnů. Zvažujeme pro i proti. Kluci udělali už hodně práce, mají nyní vysokou kvalitu, ale ještě pořád je tam prostor na zlepšení a získání určitých herních automatismů. Měli bychom si být jistí, že budeme pro přebor přínosem a že nebudeme bojovat s počtem hráčů, protože jsou tam nějaká zranění kolen a pracovní povinnosti,“ hlásí Petr Koten a sám nechce svůj názor veřejně říkat. „Nějaký mám, ale kluky v jejich rozhodování nechci ovlivnit,“ vysvětlil.

Když se ohlíží za sezonou, nejvíc v paměti mu utkvěl zmíněný zápas s Klobuky. „Vysoká výhra nás nastartovala. Klobuky jsou o dost lepší než spodní polovina tabulky a my je porazili takhle jasně, to nám dalo křídla,“ vypráví někdejší výborný střelec, jehož brzdily tři operace kolena.

Teď je rád, že většina jeho svěřenců je zdravotně v pořádku, tím se zvýšila konkurence. Už před časem ji Žižice zvedly příchody zmíněného Bělohradského nebo Jana Pešky a Davida Procházky ze Slaného, předtím dorazila dvojice z Kolče Miroslav Podhrázský a Lukáš Melcr.

Jedno jména ale vykukuje razantněji, kapitán Tomáš Eichler. Tenhle záložník je nejen tahounem, ale i střelcem, na jaře se trefuje pravidelně v každém zápase, celkem i s podzimem desetkrát v řadě. To je unikát. „Honza kope penalty, ale i ty se musí proměnit. Každopádně je skvělým kapitánem, mohu se na něj ve všem spolehnout a opřít se o něj. Nicméně nerad bych někoho vyzdvihoval, protože náš tým je opravdu týmem, kde všichni táhnou za jeden provaz a jeho součástí jsou všichni od brankáře k nejlepšímu střelci až po kluky ze střídačky, bez jejichž pomoci bychom se také neobešli,“ dodal Petr Koten.

Oslavy si jeho tým nechává až posledním domácím duelu 15. června, týden poté navíc ještě pořádá 24. června tradiční Memoriál M. Maxy.

close Fotbalisté FK Žižice, suverénní vítěz III. třídy B. info Zdroj: FK Žižice zoom_in Fotbalisté FK Žižice, suverénní vítěz III. třídy B.

O druhé místo bojují Klobuky se Stehelčevsí

Pouze jeden bod rozdílu mezi sebou mají týmy bojující o stříbrnou příčku. A oba se nadřely, když Klobuky v Dubí dvakrát prohrávaly, a když otočily, stejně jistily výhru 5:3 až zásahem Dragouna z poslední minuty. Stehelčeves se také obávala o výsledek v Otvovicích až do posledního hvizdu rozhodčího Kopiště, nakonec ale vyhrála 2:1. Stejným poměrem zvládla svůj duel Zvoleněves proti Dřetovicím, ačkoliv prohrávala. Jen pět žlutých karet je trochu příliš…

Zichovec jasně ovládl duel ve Pcherách (0:3) a Knovíz si doma marně lámala hlavu nad tím, jak překonat blevického kapitána Horsicu v bráně. A prohrála 0:2.

Béčko Hřebče je zase o krok blíž

Hřebeč má dvě kola před koncem skupiny A pětibodový bodový polštář na rezervu Velké Dobré. O to zajímavější bude vzájemný duel obou mužstev v neděli odpoledne ve Hřebči.

Ta neměla problém na hřišti Slovanu Kladno. Snad s výjimkou úvodu druhé části, kdy domácí dvakrát překonali Nováka (trenér A mužstva Hřebče a útočník zaskočil mezi tyčemi) a snížili na 2:3. Ale duel dvou nejlepších střelců soutěže Radka Ráce a Miroslava Stuchlého skončil jasným triumfem hostujícího forvarda. Ten dal tři branky, naopak Rác po pátém gólu v síti svého Slovanu neudržel nervy, po pokynu k vystřídání si uprostřed hřiště sundal dres a rozhodčí Petr Kindl ho po druhé žluté kartě vyloučil. Nakonec 2:7.

Na Novu hostovala Běleč a rozhodčí Hudera si zřejmě namohl ruku, když si zapisoval celkem 17 střelců branky. Novo tentokrát slabého soka nešetřilo a vyhrálo 15:2! Už po půli to bylo těžko uvěřitelných 10:2… Miroslav Sikora měl střelecký den, dal pět gólů, jen o jeden méně má na kontě Lukáš Hovorka.

Nejvíc gólů však paradoxně nepadlo na Novu, ale v Pleteném Újezdu, tomu byste nevěřili: 25!!!

V devadesáti minutách sousedského derbíčka se Slavojem Kladno B jich bylo šest, pak přišly na řadu penalty a výborní exekutoři. Během nekonečného rozstřelu už možná rozhodčí Kalík řešil nějaký ten nocleh, nakonec vše utnuli hosté a vyhráli 10:9.

Velké Dobré vypomohl v áčku nuceně absentující Rastislav Stříška, který dal Bratronicím tři branky a jeho mužstvo vyhrálo 6:0.

Kačice slavila první místo doma

Fotbalisté Kačice ovládli IV. třídu, když dvě kola před koncem soutěže mají na druhé Vinařice už desetibodový náskok. Kačickým tak ani nemuselo vadit, že je na jejich hřišti nachytaly Neuměřice vyrovnávací trefou minutu před koncem. Penaltový rozstřel už domácí zvládli a dva body jim bohatě stačily, protože Vinařice doplatily na volný los áčka Brandýska. Ten díky tomu nabil sestavu B mužstva kvalitou a Vinařice porazil vysoko 8:0. Hattrickem se blýskl Marchal, který dorazil na fotbal zhruba po měsíční absenci.

Zajímavý individuální výkon podal slatinský Martin Krpec. Ve Švermově jeho tým neměl jiného střelce a odvezl výhru 4:2.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...