Klub, jenž pamatuje v polovině devadesátých let dvě sezony v krajské I. B třídě, ji ale nebude kopat na Kladensku, nýbrž na Mělnicku!

Bývalý trenér a dnes hráč týmu Petr Hájek přiblížil, proč se tak rozhodli.

"Za prvé u nás skončilo několik důležitých hráčů, za druhé to máme blíž ke klubům na Mělnicku a za třetí tam můžeme hrát v sobotním termínu, což by na Kladensku nešlo," uvedl.

V sousedním okrese je také čeká o poznání víc zápasů. Mělnicko má model jedné elitní třetí třídy a dvou patnáctičlenných skupin nejnižší soutěže.

Uhský klub, jenž loni na jaře vyhrál trojku bez ambicí na postup, opustili Pfleger s Bečvářem, kteří ukončili kariéru, Pekárek se vrací do Nelahozevsi, Šmolík posílí Třebichovice a Čermák Olovnici. Většinu kádru tvoří borci čtyřicet plus.

Obec nedaleko Velvar má silnou hráčskou základnu v Tip lize čtenářů Kladenského deníku. "Tady zůstaneme Kladensku věrní. Už se těšíme, až soutěž začne," prozradil Hájek.

Během prvního srpnového víkendu se bude hrát v Uhách 21. ročník memoriálu Jaroslava Černého. V sobotu se utkají Zichovec - Ledčice a Uhy - Třebichovice.

Uhy nejsou jedinou obcí z Kladenska, která bude hrát na Mělnicku. Dlouhé roky působí u našich sousedů Sazená, na druhou stranu Olovnice před lety upřednostnila Kladensko. Sem patří územně také Lány, jež do krajské I. B třídy několikrát postoupily z okresního přeboru Rakovnicka.

Braškov - Lány 2:3 pk, finále turnaje u příležitosti 700 let obce Družec / 19. 7. 2020
K triumfu dovedl lánské fotbalisty penaltový rozstřel
Z charitativního turnaje v malé kopané 'Kopeme za Barboru' v Červených Janovicích.
Konec kotrmelců! Fenin na sobě začal makat