Od úvodních minut nedělního utkání se hrál velmi slušný fotbal. Běleč měla v první části mírnou územní převahu, Velká Dobrá hrozila z protiútoků, kdy zejména Jan Mertlík na levé straně větral obranu hostů, a i když tentokrát neskóroval, tak alespoň připravoval šance spoluhráčům. Velká Dobrá postupně přebrala iniciativu a zaslouženě byla odměněna dvěma vstřelenými góly.

Do druhé půle vstoupila Běleč opět aktivně a brzy přišlo snížení. Drama se však nekonalo, neboť Dobrá přidala a dvěma brankami odskočila na 4:1. V 77. minutě zahrávala Běleč přímý kop z hranice velkého vápna a Marek Dvořák výstavní technickou střelou nedal brankáři Pokornému šanci (snímek najdete ve fotogalerii). Závěr přinesl další dva zásahy domácích, kteří zaslouženě zvítězili, nicméně výsledné skóre 6:2 je pro Běleč trochu kruté a neodpovídá zcela průběhu utkání.

Tým Velká Dobrá B se po prvním utkání letošního ročníku jeví velmi dobře. Snoubí se v něm dravé mládí se zkušeností starších hráčů, kteří někdytrochu chybějící rychlost nahrazují fotbalovostí a bojovností. To vše doplněno několika hráči A týmu nabízí zajímavou kvalitu.

FC Čechie Velká Dobrá - SK Běleč 6:2 (2:0)

Střelci: 34. Hašek Jiří, 45. Stolár Juraj, 60. Pafkovič Roman, 67. Hašek Matěj, 85. Hašek Matěj, 90. Menšík Štěpán - 48. Hejda Jiří, 77. Dvořák Marek

Petr Selichar

SK KROČEHLAVY, z.s. - Novoměstský Kladno z.s. 1:2 (0:1), OP,  4. 9. 2021
FOTO: Okres: Velký obrat Lhoty a první bod pro kačickou partu