„Už jsme dobrý výsledek potřebovali a kluci zápas opravdu odbojovali. Myslím, že nás soupeř i trochu podcenil a nakonec jsme mohli vyhrát i víc než 3:1,“ hodnotil černucký šéf Jiří Tymich.

Vyzdvihl lišácký a precizně udělaný gól Šroubka na 3:1. Ten si všiml příliš vysunutého brankáře Pospíšila a zdálky ho přehodil ho.

Přímý souboj o druhé místo se nepovedl Družci, který podlehl doma Vinařicím 1:5. „Ve hře to bylo celkem vyrovnané ale chybami jsme jim darovali tři góly a nedali svoje šance,“ byl po návratu z dovolené zklamán kouč Tomáš Blažek.

Za Vinařicemi je už Brandýsek, který oslavil devadesátiny klubu nejen zajímavým celodenním programem a čutanou s hvězdami minulosti Sieglem, Novotným či Ulichem, ale hlavně první domácí tříbodovou výhrou nad Hrdlívem. Ten dvakrát vyrovnal, ale pak jeho gólman Matoušek vykopl míč jen na Kroce a daroval mu gól, po němž se domácí rozparádili a rozjeli brankostroj. „Po tom laciném gólu už byl zápas v naší režii,“ komentoval konečné skóre 6:2 předseda klubu Lukáš Vrána.

Oslavy 90. let založení FK Brandýsek. Proti staré gardě nastoupili Horst Siegl, Jiří Novotný či Ivo Ulich, A tým (ve žlutém) poté přehrál Hrdlív jasně 6:2.
Foto: Brandýsek slavil devadesátku šestkou, přijeli i Siegl, Ulich a Novotný

Nečekala se výhra Lidic 4:1 nad Pozdni, zvlášť když domácí pár dnů předtím chytli výprask 2:7 v dohrávce s Velkým Přítočnem. Pozdni ublížily absence, na marodku přibylo útočné duo sniperů Hadrika – P. Štěpánek. A když brzy po půli musel z placu i autor jediného gólu Petržílka, už nebyli nebezpeční a v tabulce nebezpečně klesli. „Naši kluci to odmakali, výborně zachytal Kmošťák. Cenné body, s Pozdní to nebývá jednoduché,“ byl rád trenér Lidic Jaroslav Topka.

Když už jsme naťukli Velké Přítočno, to si si úžasně zastřílelo ve středeční dohrávce v Lidicích, kde dali po hattricku Patrik Senko a Petr Slánský. Jenže v sobotu proti nim stálo sveřepější Smečno, nasadilo pověstný důraz a přes pět žlutých karet V. Bažo srovnal a penalty uměli hosté také přesněji.

Kladenské derby dopadlo hrůzostrašně pro Kročehlavy. Ty zatím v sezoně klopýtají a Slavoj proti nim potvrdil plavbu na vlnách. Doma je k nezastavení a vyhrál 10:3, Kaválek dal zase 4 kousky.

Také Klobuky a Zlonice mají svoje kanonýry. Domácí Svoboda porazil Demetera 3:2, navíc skórovali dva jeho spoluhráči. Zloničtí už v tabulce klesají, naopak domácí se radují. „Už jsme potřebovali vyhrát, ale chtělo by to nějakou sérii. Pár hráčů bylo nakřáplých včetně Martina Svobody, i tak měl bilanci 3+1. Díky jemu i celému týmu,“ chválil trenér Klobuk Michal Kalík.

OKRESNÍ PŘEBOR

9. kolo: Družec – Vinařice 1:5 (82. Burant – 61. Šoffer, 61. Machuta, 77. Ha 86. Havlíček, 89. Tygl), Černuc – Jedomělice 3:1 (20. Čechovský, 42. Červášek, 86. Šroubek – 78. z pen. Charvát), Lidice – Pozdeň 4:1 (9. Vysloužil, 36. Záleský, 70. vl. Provazník, 89. z pen. Kubát – 23. Petržílka), Brandýsek – Hrdlív 6:2 (8. a 58. Čebotarjovs, 38. Porazil, 51. Kroc, 57. Sedláček, 60. Basel – 33. Horník, 48. Routner), Slavoj Kladno – Kročehlavy 10:3 (7., 42., 66., 80. Kaválek, 8. Hrubý, 36. Kolbaba, 38. Abrham, 67. Rouček, 72. a 89. Zieber – 85. Kolář, 60. z pen. Blanda, 70. vl. Pletánek), Velké Přítočno – Smečno 1:1 pen. 3:5 (23. Holas – 58. V. Bažo), Klobuky – Zlonice 5:2 (1., 37.a 53. Svoboda, 40. Kubelka, 64. Veltruský – 19. a 18. Demeter). 


Načítám tabulku ...