V HLAVNÍ ROLI SUDÍ

Pídit se po sporných situacích v derby na Braškově, to by zabralo hodně času a hlavní písmenek. Spokojme se s tím, že obě strany hudrovaly, řvaly a dokonce i ječely. Každý se zlobil za něco. Domácí za neudělení červené karty, či za opakování penalty v rozstřelu. Hosté za neodpískané penalty v jejich prospěch, za penaltu pro nim i za gól, který podle nich ani nepadl.

Trenéři ale výkon jinak braškovského Pagáče (ne úplně šťastná nominace) ani kolegů Stádníka a Říhy hodnotit nechtěli. „S panem Supáčkem jsme se shodli, co se nám nezdálo, ale jinak k tomu neřeknu nic,“ odmítl kritiku Dan Míčka, zatímco mnohem starší Miroslav Supáček hodnotil jen hru. „Ve slunečném odpoledni to byl bojovný a zábavný zápas,“ usmál se, byť i on sám dostal na lavičce žlutou za protesty.

Jeho tým v úvodu vedl po akci Fábryho, před pauzou však Bednář přes velkou snahu Hofmana vyrovnal a Machuta z penalty nařízené za údajné stažení Jaroše Slaninou poslal Braškov dokonce do vedení.

Ve druhé části Pagáč penaltový účet srovnal a Motlík po faulu Šebesty na Slaninu nezaváhal – 2:2. Následně Hostouň šla do vedení po hlavičkové dorážce Viduny, jenže pak zůstal za obranou Repaský a v 88. vyrovnal.

V rozstřelu slavili hosté i díky tomu, že sudí nechal Slaninovu penaltu opakovat. Druhou ránu už Kohout nečapl, zatímco Ondrejička chytil dvě střely. „Bod bereme, Hostouň obere jen málo týmů. Trenér je nutí k rotaci, pohybu, díky Motlíkovi získali i větší klid na míči. Klidně mohou postoupit,“ myslí si Dan Míčka.

KLOBUCKÝ ŠOK V JEDO

Výrazně posílené Jedomělice patří k favoritům soutěže, ale po slabší první půli přenechaly všechny body sousedům z Klobuk. První půli odehráli hosté ze zajištěné obrany, a celkem snadno procházeli zadní linií domácích. Několik slibných brejků však nevyužili, dvě domácí možnosti pochytal brankář Klobuk Maur a těsně před přestávkou hosté udeřili. Douša vyhrál souboj a Říčka doklepl do sítě. Domácí o půli vystřídali a získali převahu, kterou po třech nevyužitých šancích využili až čerstvým Milfaitem (77.).

Brejk klobuckého Havlovce skončil dlouhou kličkou, ale poté proměnil Říčka krásnou přihrávku Svobody a rozhodl (83.).

„Do zápasu jsme šli s velkou pokorou, pomýšleli jsme maximálně na bod,“ přiznal hostující trenér Jiří Čížek. „Byl to týmový výkon, kluci makali jeden za druhého,“ ocenil kouč.

Domácí Jan Charvát uznal, že si Klobuky body zasloužily. „I my měli dost šancí, ale hlavně do půle chtěl soupeř víc. Máme nové a výborné hráče, ale je jich hodně včetně kompletní obrany a musíme se lépe sehrát, což při menším počtu tréninků může chvíli trvat. Je to sice vystřízlivění, ale třeba nám pomůže, v Hostouni nás čeká zcela jiný zápas,“ ví Charvát.

ROZHODL NEUBERGER

Po kýle uzdravený Roman Neuberger rozhodl jedinou brankou duel Unhošti na hřišti nováčka z Lubné. Nicméně Unhošťáci dobře věděli, že plácat se za skvělý výkon nemohou. Lubná hlavně po obrátce bojovností vytvořila spoustu šancí, jenže gólmana Janouška její hráči ani jednou nepřekonali.

Hosté si přivezli na Rakovnicko velké posily. Hlavně kladenskou legendu Pavla Bartoše, také hostouňského Onu-Nsiiho. Do sestavy se vrátil další marod Korpa. „Náš výkon byl ale celkově špatný. Vypadalo to, že týmu došly síly, protože do půle jsme hráli ještě slušně a měli šance. Budeme se však muset zlepšit,“ hodnotil předseda klubu Martin Šimáček s dodatkem, že Lubná se mu jeví jako nejkvalitnější rakovnický novic posledních let.

DVOJICE NESTÍHALA

Dva týmy z Kladenska v prvním kole opravdu nestíhaly. Nováček z Velkého Přítočna dostal tvrdou lekci od béčka Tatranu Rakovník, když už v půlce prohrával 0:4 a nakonec padl 0:6. Ve 20. minutě navíc přišel o (trochu přísně) vyloučeného brankáře Svobodu, který fauloval za vápnem a dlouho byl v oslabení, než hostující Kollár chytil druhou žlutou (72.). To už ale bylo o výsledku dávno rozhodnuto. Rakovníku prospěl návrat zkušeného Vrábíka, který řídil hru, jeden gól dal a tři připravil. Nekompletní Přítočno musí přidat.

Vybrakovaný Družec bez všech výborných hráčů z minulých dvou ročníků padl na půdě nováčka z Rudné 0:4.

Aleš MORAVEC, Rudolf MUZIKA