Fanoušci dorazili, hráči ale nikoliv

Někteří skalní fanoušci Bělče vyrazili na zápas do Hřebče, ale ať koukali jak koukali, viděli jen hráče domácího vítěze soutěže. Jejich miláčci totiž přes početný kádr tým dohromady nedali a po dvanácti omluvenkách zbylo sedm statečných. Zatímco ve slavném americkém westernu by Chris zavelel a šlo by se bojovat, tady domácí Calvera a spol, nemuseli mít starost, fotbal se dá hrát v sedmi jedině v hale nebo na Hanspaulce.

Nádherný obrat předvedlo béčko Braškova, které bylo na Slavoj B řádně posíleno. V úvodu ale řádili hosté a s možná loučící se hvězdou klubu Tomášem Abrhame (jde na přípravu do Slaného) vedli 3:0. Jenže do pauzy už to bylo 3:3 a pak nasypal Braškov do sítě nebohého Krumpholze ještě pět banánů - 8:3. Další z bitev o Kožovku tak Slavoj ztratil.

Nečekala se jasná porážka Buštěhradu v Libušíně, béčko Baníku díky tomu opustilo poslední příčku a přenechalo ji už zmíněné Bělči. Nečekalo se vedení Žehrovic 3:1 na Dobré (Voštinka hattrick), ale Čechie ztrátu smázla díky vyrovnání Stolára a pětky patřily také jí. Právem tak končí na druhém místě tabulky.

Slovan Kladno už nemohl být lepší než pátý, ale proti Stochovu si s chutí zastřílel. Radek Rác dal dvě branky, ale nepovedlo se mu dohnat Míru Stuchlého ze Hřebče, chyběla mu jediná rána. I tak je 31 přesných zásahů frajeřina.

Dlouho vyrovnanou bitvu mezi Pleteným Újezdem a Bratronicemi rozhodli domácí třemi góly v závěru. Dva „švihl“ do sítě Kohouta Švihálek, muž zápasu.

Partie krásného Dragouna ve Zlonicích

Ve druhé skupině třetí třídy udržely první Žižice neporazitelnost i proti silné Stehelčevsi. Vyrovnaný duel rozhodl Lukáš Kratochvíl – 3:2. Zásadní zprávou je, že se žižická parta rozhodla, že postup do okresu vezme, i když dlouho váhala. Jako perličku doplňme, že skončila dlouhatánská série kapitána Tomáše Eichlera, který dal dosud v každém jarním zápase gól. Tentokrát ani neměl hrát, ale na plac musel ve 43. minutě a už skórovat nestihl…

Druhé skončily Klobuky, jimž ve Zlonicích zazářil Tadeáš Dragoun. Honit ho v úvodní dvacetiminutovce, to byl pro zlonickou defenzivu nesplnitelný úkol. Stihl čistý hattrick, v závěru pak přidal ještě jednu trefu. Svobodovi holt vyrostl nástupce…

Také ve Zvoleněvsi mají střelce a také oni dali soupeři sedm branek. Michal Karala Tuřany nešetřil stejně jako kamarádi, ale on dal gólů nejvíc – tři.

Rovněž Dubí soupeře z Blevic dlouho válcovalo, ale v závěru za stavu 6:1 přece jen hosté dva góly dali a neodjeli tak s úplným debaklem.

Naopak sousední obce Knovíz a Pchery viděly vyrovnané mače. Pcherský Filip Trung dal tři branky, ale na Otvovice, jimž se vrátil do sestavy Roman Slavíček (hned i gólem), to nestačilo, hosté byli přece jen o gólík lepší.

Knovíz urvala proti favorizovanému Zichovci aspoň bodík, když se v 90. minutě trefil jinak hokejista Rendla. Penaltový rozstřel už patřil obci, kde se dobré pivo vaří a fotbalu se tam daří.

Kačice přežila atak sudího i odchod
hvězdy. Nahoru ale nechce

A jsme u čtvrté třídy, kde už jistý vítěz soutěže Kačice hostoval na půdě svého velkého soka z Vinařic. Domácí třikrát vedli, přesto hodně oslabení hosté v posledních sekundách utkání vyrovnali, když hattrick uzavřel Michal Zeman. Jeho tým navíc zvládl penalty a prestižní zápas tak zvládl.

„Jeli jsme tam i se dvěma víc než padesátiletými kluky, přesto jsme mákli a zvládli to. Byl to možná kromě postupu nejhezčí zážitek z celé sezony. Hlavně tam zase byla týmovost, na tu jsme sázeli po celý rok,“ rozplýval se předseda klubu Jan Pucholt.

Ale Kačice zůstává nohama pevně na zemi a do třetí třídy se nepřihlásí. „Zůstaneme dole, minimálně ještě jednu sezonu. Máme pár starších kluků, sestavu jsme v posledních pěti kolech kvůli zraněním a dalším omluvenkám lepili. Uvidíme za rok, co se stane,“ usmál se Pucholt.

Jeho týmu v zimě odešel tahoun Petr Heller, jenž se vrátil do Mšece, ale spíš už jen trénovat malé děti. Mužstvo si bez opory poradilo nečekaně dobře. „Měli jsme z toho trochu strach, přece jen po jeho návratu šla naše hra nahoru, sázelo se na týmovost a on tomu dával kvalitu a myšlenku. Ale kluci se toho zhostili až nečekaně výborně a první místo udrželi. Chvíli se Petrovy role ujal výborně Martin Burger, ale bohužel se zranil. Každopádně kluci zaslouží velkou pochvalu,“ uznale říká Jan Pucholt.

Jeho tým si prošel i zlými chvilkami, když hráč Kamil Bašta napadl rozhodčího a jemu i klubu hrozil vysoký trest. „Bylo důležité, že Kamil svou chybu uznal a věděl, že tohle bylo přes čáru. Dostal svůj trest, přijal ho a dneska pomáhá v Tuchlovicích s výchovou přípravky, to je dobře. Zda to ale ovlivní případné snížení jeho trestu, to nevím,“ krčí rameny Pucholt.

Jinak ale na kačickém hřišti u silnice vládne pohoda, u výher svého týmu pravidelně asistují fajnoví fanoušci, čas od času se přiletí podívat i čápi, kteří ke Kačici jednoduše patří. A protože čápi nosí děti, třeba nějaké s fotbalovými geny zanechají také v téhle hezké obci.

Kdo tedy půjde nahoru?

Když tedy nepůjde nahoru Kačice, kdo vlastně? Má někdo zájem? Podle sekretáře OFS Kladno Ondřeje Ježka ano, prý jde o Vinařice a také Doksy B. Před nimi ovšem skončily Slatina, Smečno B a před Doksy se ještě vklínil Brandýsek B. Každopádně Ježek by rád naplnil obě skupiny třetí třídy čtrnácti mužstvy.

Zmíněný Brandýsek si v posledním kole zahrál derby se Švermovem a výhru mu zařídili otec a syn Michálkové. Po vyrovnaném prvním poločase nejprve David Michálek zahrál rukou v pokutovém území. Penaltu z přehledem proměnil baníkovec Růžička. Za 2 minuty napravil otcovu penaltu syn Eda, když dorazil do sítě penaltu Marchala. Minutu před koncem se krásně z vápna trefil opět mladší z Michálků a uzavřel výsledek utkání na 1:2. Jak řekl po zápase otec David… „Kdybychom dneska s Edou nepřišli, skončilo to 0:0."

Derby se odehrálo rovněž ve Družci, kde ikona Doks Roman Steckovič vyrovnal na 3:3 až v poslední minutě a možná si tak řekl o dres áčka, protože vedle něj naskočil kouč prvního týmu Martin Škvára. Penalty už zvládl Družec.

Slatina se po vedení 3:0 na půdě Černuce moc uklidnila a málem za to zaplatila, bojovní domácí už se ale úplně dotáhnout nedokázali a padli 3:4.

Veterán Václav Kalina nechal vzpomenout na svoje prvoligové časy v dresech Kladna, Boleslavi a Bohemky a třemi góly pomohl svým rodným Zákolanům k jasné demolici neuměřické party. Bude to jeho loučení?


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...