Ukázalo se, že Blažejova kvalitní práce v čele okresního svazu byla rozhodující pro hlasování klubů. Nejnižší fotbal na Kladensku funguje dobře, má dostatek rozhodčích, fungují mu webové stránky, svaz platí školení trenérů, organizuje turnaje mladých. Také má dost plnou pokladnu. Na zlepšení je prostor u mládežnických výběrů okresu nebo silnější revizní komisi.

„Nabízím jen pot a slzy,“ řekl Blažej před volbami, které se konaly v budově kladenského Kokosu. I tak byl zvolen poměrně jasně.

A byl rád, že vše proběhlo korektně. „To jsem skutečně chtěl, konstruktivní valnou hromadu. A povedlo se, za což patří všem dík. My jsme rádi, že všechny funkce ve výkonném výboru obsadili lidé, kteří chtějí pracovat a je jedno, že jestli je Petr nebo Pavel. Nicméně je t velký závazek,“ řekl Petr Blažej.

Tohle mužstvo Kladna bojovalo se Slavií ve čtvrtfinále v roce 1995
Hokejové zajímavosti z 6. března: Mladík Eliáš omámil veterána Růžičku

David Nedvěd byl silný protikandidát, jako šéf Baníku Švermov v posledních letech ukázal, že v malém fotbale je schopen velkých věcí. Možná proti němu však mluvilo, že je v čele klubu, zatímco Blažej s žádným oddílem svázán blíže není.

Hlasování do výkonného výboru také nepřineslo překvapení, i když některé nové tváře ano. Těmi osvědčenými jsou předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší či kolečský Jan Zatloukal (oba 33 hlasů), rozhodčí Martin Cílek a nově předseda Velvar David Vedral získali 31 hlasů. Nejmladšími členy budou šéf mládeže SK Kladno Jakub Andrýsek a předseda Doks Marek Mařík (oba 29 hlasů).

Po prvním rychlém jednání výkonného výboru jsou jasní i šéfové důležitých resortů: šéfem komise rozhodčích bude jako dosud Adam Kindl, který už do výkonného výboru nekandidoval, ale nad arbitry bude dohlížet dál. Sportovně-technickou komisi má dál na starosti zkušený pracant Jan Zatloukal a komisi disciplinární další výborný znalec řádů František Červenka. Ten už prošel řadou komisí, tahle pro něj bude nová.

V revizní komisi budou působit Martin Šimáček, Jozef Janík a Jindřich Chocholatý, jiní kandidáti ani nebyli.

Petr Blažej (37) hrál fotbal za Lokomotivu Kladno, v šestnácti letech si ale zlomil nohu, a jak sám říká, tehdy pochopil, že z něj Messi ani Ronaldo nevyroste. „U fotbalu jsem ale chtěl zůstat dál,“ vysvětluje důvod, proč se dal na dráhu rozhodčího. Při první návštěvě rozhodcovské komise v restauraci na Racandě v Rozdělově ještě neuspěl, když nesplnil testy, ale po třech týdnech se vrátil a byl úspěšný. Přes krušné začátky na zápasech žáků a dorostu se dostal k mužům a později k futsalu. Jeho snem bylo pískat futsalovou ligu, ale krok za krokem postupoval ve fotbale a nakonec došel až do nejvyšší soutěže. Působí tam jako asistent, na tuhle pozici se specializoval. Má za sebou desítky ligových zápasů, ale i duely mezinárodní, v nichž řídil týmy jako Sporting Lisabon, Olympique Lyon, Steaua Bukurešť nebo Villarreal. Okresní fotbalový svaz Kladno vede osm let.

Josef Zajíc
Hokejového bojovníka a všeuměla Josefa Zajíce chtěly do týmu skoro všechny kluby