Stochovský šok na Novu

Hlavní tahák III. třídy A mezi béčky Velké Dobré a Hřebče se odehraje až v neděli, a tak si vedoucí Buštěhrad udělal trochu bodový polštář, protože v Pleteňáku zvládl poslední půlhodinu a vyhrál 3:0. Střelce měl tentokrát v Halajovi (2), jeden si šoupli domácí sami. Buštěhradské ještě může dojet bodové Velká Dobrá, ale ta má horší vzájemný zápas.

Stejně jako Buštěhrad stříleli až v poslední půlhodině střelci Bratronic. A také byli tři. Vzhledem k tomu, že do té doby vedly domácí Žehrovice 2:0, to znamenalo velký bratronický obrat v zápase. Pomohly hlavně dva slepené zásahy Krále.

Nečekaně se potili kladenští sousedé. Novo dokonce prohrálo se Stochovem 3:4! Je to šok, protože vedlo 3:1, bylo v pohodě, ale hosté nic nezabalili a z bleskových protiakcí nakonec dvěma góly Plocha skóre otočili. Slovan měl pak také namále, protože technicky hrající obětavá Běleč na jeho hřišti už rozhodně nehodlala dostat devítku jako na jaře. Dokonce vedla, ale pak favorita vysvobodily rohové kopy a z nich zkušení Hvězda a hlavně Rác. Ten dal hattrick a těšit se můžete na rozhovor s ním. Raritou zápasu byla fanynka Nova, která se však neváhala obléci do klubových barev Slovanu a podporovala ho celé utkání. A prozradila, že víc než výsledky jí baví na fotbale snaha, zarputilost a bojovnost borců na trávníku.

Slovan Kladno - Běleč, momentky ze zápasu III. třídy | Video: Deník/ Rudolf Muzika

Klobuky v magnetu zářily i bez gólů Svobody

Slánská skupina B měla na pořadu jeden z magnetů podzimu. Vedoucí Zvoleněves v něm propadla, vůbec poprvé na podzim nebodovala a nutno říci, že Klobuky vyhrály zaslouženě (5:1). Domácí Slavoj bez šéfa Kamila Klempta sice vedl díky Holubovi, jenže brzy přišel obrat. Zajímavé je, že ani jednu z pěti branek nedala střelecká hvězda Klobuk Svoboda, tentokrát to pálilo jiným. A vítězný gól na 1:2 si dal brankář Zvoleněvsi Červený dokonce sám… Těšit ho může, že přes prohru zůstala Zvoleněves první.

Čelo tabulky se hodně srovnalo, patří tam ještě Zichovec. Ten zvládl i složitou partii v Otvovicích, kde sice brzy vedl 2:0, ale Bečan z pětky snížil. Pecinka sice hosty zase uklidnil, ale po pauze byl vyloučen Pospíšil a Otvovice měly dlouhou přesilovku. Jenže s ní naložily bídně…

V závěsu za vedoucím triem se drží na dostřel Žižice. Doma to měly s Blevicemi moc těžké a rozhodly až v poslední desetiminutovce Peškou a Klímou.

Stehelčevský Pavel Hafenrichter nasázel do sítě Knovíze hattrick a celkem jeho tým triumfoval 7:0. Ale Stehelčeves nečekaně poztrácela dost jiných bodů a není v tabulce tak vysoko, jak si sama malovala.

Souboj ještě nedávno poměrně ambiciózních klubů, které aktuálně ale takovou sílu nemají, se hrál ve Zlonicích. Víc se asi věřilo domácím, ale Dřetovice zahrály jeden z nejlepších podzimních duelů, utekly na 2:0 a domácí dříč Švarc jen snížil. Poslední slovo patřilo hostujícímu Nistorovi a třetí výsledek kola 3:1 byl na světě.

A počtvrté 3:1, tentokrát v Dubí. Tady zlomil odpor hostů z Tuřan až v 83. minutě svým druhým zásahem Michal Koňa.

Na čele je trio týmů ve dvou bodech

Půlmistrem IV. třídy je Slatina, tradičně špičkový účastník této soutěže. Slatinští zakončili podzim výhrou na půdě Zákolany 5:2. Řídili ji dvougóloví Doležal s Mrázek a domácímu Kalinovi dovolila obrana hosté dva zásahy až za stavu 0:5.

Druhá zůstala o pouhý bodík zpět Kačice, která zvládla těžký špíl s Brandýskem B. Ten byl na jejím hřišti ze začátku kombinačně lepší, ale neprojevilo se to gólově. Postupem času se domácí zlepšovali a měli tři tutové šance, ale proměnili až brejk, který jim darovali hosté hrubou chybou. Druhý poločas začali lépe hosté. Landvojtovič vyrovnal a ještě nastřelil tyč. Poté se domácí zvedli a dali Zemanem na 2:1. Hosté už pak nehráli dobře a domácí tak zvýšili až na 4:1.

Třetí jsou zase jen o bod Vinařice, které přejely Družec B snadno 5:1 po hattricku Kirila Kokaraua.

Pozdeň B přemohla Doksy B 2:1. Utkání na mokrém trávníku s velkým množstvím promarněných šanci a taky hromadou nepřesností rozhodl minutu před koncem technickou střelou z hranice vápna Žemla, když odražený míč poslal do nekrytého koutu brány.

Ve druhé polovině podzim se hodně zlepšil Švermov B. Tým si vzal do parády veterán Marek Mencl, staví na mladých odchovancích a těm se daří. Neuměřice neměly nárok a odvezly si šest banánů.

Na jasnou záležitost to vypadalo také v Černuci, kde v sobotu áčko Smečno naložilo Viktorce 9:1 a v neděli vedlo chvíli po změně stran 5:0. Jenže pak se do toho domácí konečně trochu obuli, dali tři góly a zápas zdramatizovali.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...