Bratronice zatím tápou

Zcela rozdílně odstartovali III. třídu A dva z favoritů. Buštěhrad si v Bratronicích brzo vytvořil stálou převahu, ale v cestě za gólem mu stál dobře chytající domácí brankář Martin Kohout. Ten nakonec po sedmdesáti minutách inkasoval po ráně Rudoleckého a v závěru se stal smutným hrdinou, když se nechal v devadesáté minutě zbytečně vyloučit a Vávra pak přidal druhou branku.

Dobrou kvalitu měl duel na Novu, kde domácí v duelu úspěšných týmů z prvního kola porazili rezervu Hřebče 3:1. Zlomový gól dal Lukáš Hovorka, přitom přišel na plac až po půli místo letní posily Végha.

Slavoj Kladno (ve žlutém) v obnovené premiéře v I. B třídě podlehl novému celku - Sokol Mšec/Nové Strašecí 3:4.
Jako před rokem: Slavoj se rozhodl vyměnit trenéra po druhém kole!

Hrdinou zápasu v Žehrovicích byl Matouš Hrubý z hostujícího Slavoje Kladno B. Zkompletoval hattrick, což se mu loni ve stejné soutěži povedlo také, ale ještě v dresu Slovanu. Přesto měl jeho tým problémy, Žehrovice se totiž nevzdaly ani za stavu 1:4 a dvěma trefami se vrátily do zápasu. Pak ale neuhlídaly zkušeného Peteříka a ten jistil výhru Kladna na 3:5.

Běleč statečně bojovala na hřišti Braškova a nezlomila ji ani branka na 2:0. Naopak! Hejda okamžitě snížil a za chvíli koukali domácí jako vrány – bylo vyrovnáno. Jenže domácích bylo přece jen víc, mohli si vystřídat a to se projevilo, zkušený Korpa rozhodl o jejich výhře.

Slovanu přišel na pomoc zkušený stoper Hejduk a na Dobré pomohl k bodu za remízu 1:1. Druhý už patřil domácí Čechii a asi spravedlivě, vykopala si ho v penaltovém rozstřelu.

Poslední zápas byl jasný, Libušín nasázel Stochovu sedm branek.

Šlágr patřil Zichovci, ten čeká teď Skotsko

Ve druhé skupiny B poutal pozornost souboj adepta na postup v Zichovci. Ten loni úplně nezářil, první výhra z letošního ročníku nad oslabenými Pcherami také nebyla úplně měřítkem, ale muži z města výborného pivovaru se pochlapili a mírného favorita utkání zaskočili výhrou 3:1. Hosté odpověděli pouze na první trefu Pospíšila z penalty, ale další gól stejného hráče už byl vítězný. Stehelčeves se dost zlobila na rozhodčí v čele s hlavním Bázlerem, hlavně za neodpískané penalty v prvním poločase za údajné plácnutí rukou, ve druhém zase za zákrok na Hafenrichtera. "Hráč mi otočil při střele koleno a nic. Ještě dnes jsem plný emocí," zlobil se Pavel Hafenrichter.

Zichovec je v jiné náladě těší se na Skotské horalské hry, které se konají v obci tuto sobotu.

SK Kročehlavy - AFK Tuchlovice  B  5:0 , OP Kladno,  26. 8. 2023
Okres: zvuková premiéra rozhodčího, oslava fotbalu u želvy i kročehlavský šok

Také další adepti na hodně vysoké postavení v tabulce hráli vzájemný zápas. Žižice v něm dlouho vypadaly, že jako téměř vždycky doma uspějí, ale Klobukům zůstala i po pádu z okresu kvalita a v poslední minutě ji její hlavní střelecký nositel Svoboda potvrdil. Vyrovnal a jeho tým přidal další bod v penaltovém rozstřelu.

Soupeření Otvovic a Blevic nedopadlo v minulém ročníku moc sportovně, domácí kápo Roman Slavíček ho odnesl zlomenou nohou a oba tábory se pak dost napadaly. Rozhodčího Masopusta tedy nečekal zrovna výlet do ráje. Ale vše zvládl a nutno říci, že i obě party, protože padla jediná žlutá. Lepší byly tentokrát Otvovice, jimž pomohla hlavně trefa Milana Bulvy chvilinku poté, co blevický sniper Měkota vyrovnal na 1:1.

Pchery hrály ve Zlonicích lepší partii než v Zichovci, ale k bodům měly hodně daleko. Možná kdyby Malý za stavu 2:0 pro Zlonice proměnil dvě veletutovky… Jenže nestalo se, Zlonice přidaly další dva góly a vyhrály jasně 4:0. Pozor: teprve patnáctiletý Vilém Figa se zaskvěl dvěma trefami! Domácí, pro něž to byl první zápas v novém ročníku, nasadili i tři další opravdu hodně mladé borčíky.

Fotbaisté Sokola Vraný mají na úvpd sezony důvody k oslavám, vyhráli oba svoje zápasy.
Hrdinou je zase Kubík! Vranému vystřelil výhru ve Lhotě v nastaveném čase

V duelu Dubí a Dřetovic se skóre přelévalo ze strany na stranu. Hosté znovu nalezli střelce v dvougólovém Pavlu Nistorovi, domácím zachránil remízu Daniel Duda. Brankář Tutka pak nepustil hostům ani jedinou penaltu!

V posledním duelu Knovíz přemohla celkem v pohodě Tuřany 3:0, střeleckým démonem utkání byl Šimon Lunger. Nikdo jiný síť nenapnul, ex-slánský a ex-vranský gólman Miloslav Jochman – čerstvá posila, nepustil ani gól.

Kačici spasila trefa navrátilce ze Mšece

Čtvrtou třídu zatím ovládají nově složené béčko Smečna a také Kačice, ani jeden neztratil ani bod.

Smečno přijelo pro jasnou šestigólovou výhru do Švermova, kde domácí sice nasadili pár mladíků, ale i matadory. Jeden z nich Mencl otevřel skóre, jenže v posledních minutách poločasu začal pro Baník průšvih. Nestíhal a dostával gól za gólem.

Kačice sehrála mnohem vyrovnanější partii se Slatinou a nakonec ji rozhodla pro sebe, když rozhodující trefu na 3:2 dávala posila z B třídní Mšece Jan Heller. Ten se do klubu vrátil po letech v polovině srpna.

Bitvu Baníků Libušín a Švermov řídili fotbaloví generálové Jiří Veselý (vlevo) a Tomáš Marek
Generálská bitva es minulosti Veselý - Marek skončila smírem

Béčko Brandýska přivítalo Neuměřice a hrál se zápas dobré úrovně s šancemi na obou stranách. Domácí byli lepší v efektivitě a proto brali tři body. Dobře se uvedla posila do branky Švandrlík, který přišel v týdnu ze Slavoje Kladno.

Ex-ligisté Zachariáš, Kalina, ale také další dvougólový David Ronn řídili přesnou palbu Zákolan proti béčku Hrdlíva. Domácí slavili první výhru v sezoně a naprosto přesvědčivou – 7:2.

Hodně vysoko vyhrály také Vinařice. Pořád jim ještě zbyli na čtvrtou třídu moc dobří hráči, a tak je kanárek 6:0 do sítě Pozdně ještě milosrdný.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...