Parádně odstartoval ve skupině A třetí třídy rezervní celek Hřebče. Ten by letos mohl být favoritem na postup do okresního přeboru, což ukázal jasnou výhrou nad Slovanem Kladno 5:0.

Hřebeč nasadila hráče, kteří aktuálně v divizním áčku nedostávají tolik šancí, ale na Slovan to pochopitelně stačilo. „Snad nechytneme desítku,“ bál se trochu veterán Roman Střela, nakonec ale zbytečně, gólů byla jenom polovina. Brankář Zajíček, jenž třetí třídu přesahuje několikanásobně, gól nepustil.

Mnohem vyrovnanější to bylo na Slavoji, který po sobotní porážce áčka toužil vyhrát aspoň s rezervou proti nováčkovi z Pleteného Újezdu. Vzal si na to i hvězdného Toma Abrhama z áčka, rozhodující branku na 3:2 však Slavojové přenechali předsedovi klubu Petru Kovářovi.

Další bývalý borec Slavoje Pavel Vávra pálí už dlouho góly za Buštěhrad a proti Žehrovicím dal hned tři. Nežinýrovali se ani jeho spoluhráči, a protože hosté po hodině hry odpadli, byl z toho debakl 7:0.

Mezi favority přeboru jsou i Bratronice, kanonýr Mošnička však skóroval proti Velké Dobré B až v závěru a jen korigovali na 1:2. Za hosty se prosadilo mládí i zkušenost: nadaný Křiváček a veterán Stolár. Pro Čechii cenná výhra, na bratronický pahorek se leze ztěžka a zpátky padáte obvykle s nášupem.

Vedle v Bělči také nebylo veselo, Novo se švermovskou posilou Véghem tady v dramatickém duelu vyhrálo 4:2, když si udělalo náskok v úvodu a Běleč už marně dotahovala. Rozhodující branku dal MUDr. Fišer, člen české reprezentace lékařů.

Průšvihem je nenastoupení Braškova B do duelu na Stochově, hostů bylo šest a to je tak na volejbal nebo futsal.

Zlatá trefa zvoleněvského Karaly

Ve skupině B překvapil výbuch loňské štiky soutěže Dubí na půdě ještě na jaře přeborových Klobuk 2:10. Dubí však chyběl základní stavební kámen hry Radek Duda (trénuje Kladno B) i střelec Bořík. Domácím zazářili Douša se Svobodou, dohromady poskládali sbírku sedmi branek.

Úplně jiný byl duel v Dřetovicích, které také byly zvyklé na brankové hody, ale po odchodu Kolmistra, Veselého a zranění Šimůnka najednou týmu střelec chybí. Proti Zvoleněvsi se netrefil nikdo, a tak v 89. minutě stačila rána hostujícího Karaly na tři body.

Vyrovnaný byl ještě zápas Blevic a Knovíze (3:4). Zlomem byl asi zásah hostujícího Hrdiny hned poté, co Pohořal svým druhým gólem snížil na 2:3.

Pchery hrály na jaře slušně, ale v Zichovci neměly šanci a chytily jedenáctku. Osm tref obstarali čtyřbrankoví Ondřej Vébr a Luboš Pospíšil. Čtyři branky napálil také žižický Jan Peška do sítě slabých Tuřan, zatímco velký favorit na postup Stehelčeves deklasoval 5:0 Otvovice.

Osm střelců zahodilo na Brandýsku pentli

Čtvrtá třída nabídla několik zajímavých mačů. Brandýsek B se utkal s Vinařicemi B. Když už se kvůli odstoupení vinařického áčka nehrálo v sobotu utkání prvních týmů, šli někteří domácí pomoci v neděli béčku. Potkala se dvě kvalitní mužstva a hrál se pohledný fotbal převyšující úroveň čtvrté třídy. Vinařice sice vedly díky Cikánkovi o dvě branky, ale vedení neudržely. Nejdřív se krásně trefil Marchal z trestňáku (podívejte se na videu v článku) a poté vyrovnal neméně pěkně z vápna Mladý. Penalty už byly loterií, ve které se štěstí přiklonilo k Brandýsku. Za zmínku stojí, že na obou stranách střelci neproměnili osm penalt!

Trestňák Marchala zachránil Brandýsku bod, fanoušek si povídal s dámou, která vlastní bachor, čepec, knihu i sléz | Video: Lukáš Vrána

Zákolanům nebyli platní na place nově složeného béčka Smečna ani dva bývalí prvoligisté Kalina se Zachariášem. Domácí před skvělou návštěvou 130 diváků (na áčko jich přišlo 50…) deklasovali soka 8:1. Zářili čtyřgólový Pokorný a o polovinu méně úspěšný P. Bažo.

Zbylé zápasy čtvrté třídy také nabídly nečekaně dost kvality a vyrovnaných výsledků. Hrdlív B vypadal i neděli proti Černuci špatně, ale zvedl hlavy a druhou prohru nedopustil. Vyrovnal a v 89. minutě spustil gejzír radosti Jiří Feix – 3:2.

Zápas rezerv ve Družci byl vyrovnanější než sobotní mezi áčky. Nicméně ani tady Pozdeň body nebrala, i když se rvala o vyrovnání až do 81. minuty, kdy Gesberger pojistil Družci výhru 3:1.

Švermov dvakrát vedl ve Slatině, ale pak zabraly staré střelecké pasy domácích a Jeřábek, Doležal a Paprňák otočili na 4:2.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...