Co znamená sdružený tým? Je to podobné, jako když v posledních letech spojily dva kluky svoje mládežníky, příkladem budiž třeba Lhota a Doksy. A fungují společně s tím, že hráči dál patří klubům, u kterých byli registrování původně.

„Může se spojit třeba dám příklad Běleč a Bratronice, každý dá do mužstva svoje hráče a tam budou hrát celu sezonu. Když se v budoucnu zase rozpojí, hráči zamíří tam, odkud do společného klubu přišli,“ vysvětluje Petr Blažej, předseda OFS Kladno.

Možnost zřízení mají také B týmy, kdy v zápase sdruženého béčka mohou nastoupit dva hráči ze soupisky áčka.

Petr Blažej dodal, že FAČR tímto opatřením reaguje na nátlak klubů, které stále víc bojují s nedostatkem hráčů. Třeba právě Běleč o víkendu nedala tým dohromady a do Hřebče neodjela.

Místopředseda OFS David Vedral přidal, že se jedná o novinku napříč celou FAČR a je možné, že se podmínky budou ještě trochu měnit. „Pro nás je ovšem nyní klíčové, že se nám podařilo vyjít klubům zásadně vstříc i s tím, že nadále bude zajištěna prostupnost mezi A a B týmy v případě, že jeden z nich bude s někým sdružený,“ vysvětlil Vedral.

Výkonný výbor schválil také další novinku, opakované střídání i ve třetích třídách. Dosud toto pravidlo platilo v okrese Kladno jen ve čtvrté třídě, nyní tedy bude i o soutěž výš.

Poslední novinkou, kterou schválil výkonný výbor a která takovou novinkou není, je nové složení komise rozhodčích, kterou na vlastní žádost opustil dosavadní předseda Daniel Vokoun. Novým předsedou se stal Daniel Asník, místopředsedou zůstal Martin Cílek a členy komise jsou Jan Zýka, Jakub Pejša, Viktor Sandev, Jaroslav Říha a Jiří Řičica.

„Období svého předsednictví chci zasvětit práci s mladými rozhodčími. Celou agendu jsem převzal od svého předchůdce už po značnou část jara a jsem tedy připraven vstoupit do nové sezony,“ říká Danil Asník a doplnil svůj hlavní cíl: Vychovat nové hlavní rozhodčí, kteří jsou pro okresní fotbal klíčoví.