Pěkný souboj o odehrál lídr tabulky Slavoj Kladno s černým koněm soutěže Smečnem. To šlo do vedení z jasné penalty Valtou, pak oba celky nějaké šance nedaly. Když si Vašek strčil po přestávce vlastence, vypadalo to, že lídr dolídroval, ale opak byl pravdou. Abrham zařídil penaltu a v 74,. minutě si zase jednou spící kanonýr Kaválek vzpomněl, že široko daleko nikdo neumí krásné góly jako on. Napřáhl z třiceti metrů a vyrovnal. Když už to vypadalo na dělbu bodů, kopal Slavoj roh a z béčka povolaný Holub podruhé na jaře v poslední minutě tým spasil rozhodujícím gólem. "Když to takhle otočíte, lepší do chutná," usmívalo se kvarteto Slavojáků pod vedením Tomáše Abrhama odpoledne po utkání ve Švermově.

Jedomělice po poslední prohře zabraly a na půdě Družce, kde nebyly favoritem, vyhrály 2:0. „Byli jsme strašně oslabení, ale odhodlaní odčinit ty Vinařice,“ připomněl porážku z minulého kola útočník Bohumil Mrština.

První půle byla ještě vyrovnaná, šance měly oba celky. Rozhodla krásná akce hostů po přestávce, kdy míč putoval po ose Mrština, Zahradník, Rezek a posledně jmenovaný se špetkou štěstí otevřel skóre. Družci jakoby docházely síky a po pěti minutách inkasoval podruhé. To utekl Zahradník a předložil Ekrtovi, jenž normálně nehraje, ale vypomohl při mnoha absencích. „Byla to pro něj zasloužená odměna za to, že nás nenechal ve štychu,“ děkoval autorovi druhé branky „Bobeš“ Mrština.

I. B třída: Lubná (v zeleném) podlehla Libušínu 0:3.
Válcovačka z Libušína přejela i Zavidov. Bilance Baníku je ohromující

Na čelo tabulky malinko ztratily Vinařice. V Klobukách sice vyhrály, ale až po penaltovém rozstřelu 1:0. Fotbalovost hostů tentokrát na bojovnost domácích úplně nestačila, šancí moc k vidění nebylo. Možná největší měly Klobuky v úvodu, když si T. Dragoun obhodil gólmana Hrmu, ten ho fauloval, ale sudí Michal Kalík dal gólmanovi jen žlutou kartu, protože za ním dobíhal ještě obránce. Což mu jeho jmenovec, tentokrát hrající trenér Klobuk Michal Kalík vyčítal.

Jinak byl ale rád, že jeho tým zápas odmakal, přestože mu chyběli základní kameny sestavy jako Svoboda, Kubelka nebo Pinc, na derby se Zlonicemi prý už snad bude klobucká parta kompletní. Po remíze 0:0 nakonec rozhodly penalty. Do čtvrté série všichni proměnili, v páté zaváhal domácí Čížek ml. A bod navíc mířil do Vinařic.

I. B třída: Braškov (v zelenobílém) doma přibrzdil rozjeté Vraný a porazil ho 2:0.
Vraný toužilo po odplatě a povedla se mu s úroky. I díky dvěma penaltám

Hodně překvapily Kročehlavy na půdě Brandýska, odkud vezou zlaté body za výhru 3:2. Hlavně v prvním poločase byly lepším týmem, běhavějším a důraznějším. I podle domácích zaslouženě vedly 2:0 (Zíb, Peroutka). Do druhého poločasu už vstoupil Brandýsek lépe a Erakovič snížil po přihrávce výborně hrajícího Porazila.

Poté ale domácí opět nechali hosty utéct do dvougólového náskoku (Matějka). Dvacet minut před koncem snížil Porazil a jeho tým se nadechl k závěrečnému náporu, který však hosté ustáli a zaslouženě si odvezli tři body.

Michael Richard James Houdek (vpravo) v dresu SK Slaný
Červené karty za držení pod krkem i zakopnutý míč. Ve Slaném tekly nervy

Na předposlední místo padla místo Kročehlav nově Pozdeň, která ztratila výborně rozehraný mač v Černuci. Začala skvostně, když jí nevadil ani první neuznaný gól, protože vzápětí Hadrika hlavou trefil přesně – 0:1. Černuc se snažila o odpověď, ale čtyřikrát narazila na výborného Koštu v bráně. Když využil špatné rozehrávky soupeře Petržílka, vedli hosté už o dvě branky (32.).

Pak se jim zápas zvrtl. Střídat museli Cífka i Hadrika, ale náhradník nebyl v dresu, a tak museli hosté hrát v deseti. Domácí kratinké přesilovky využili Červáškem a Pozdeň tlačili i ve druhé části. Mihula vyrovnal, navíc přišla další přesilovka po vyloučení Erby.

Vyhrát mohli oba sokové, ale Černuc šance pálila a Pozdeňští zase byli při svém dalším gólu v ofsajdu. A tak rozhodl penaltový rozstřel. První čtyři střelci proměnili, potom další čtyři nikoliv (mimochodem oba gólmani Hasal a Košta). Po páté sérii to bylo 3:3, pak domácí Drobný minul, ale hosté nabídky nevyužili a bod navíc zůstal doma na Viktorce.

I. B třída: Švermov doma přetlačil Lhotu (v zeleném) 1:0
Švermovu vystřelil skalp Lhoty posila ze Zlonic. Novák nemohl dceru oslavit lépe

Pohodový zápas proti posledním Zlonicím si užilo Velké Přítočno. Už proto, že mu Maňkoš zajistil vedení po pár okamžicích od úvodního hvizdu. Dařilo se střelcům Studenovskému i Holečkovi a favorit vyhrál nakonec jasně 6:2. "Soupeř působil po rychlých gólech odevzdaně, ale my se mu pak dost přizpůsobili," přiznala opora Přítočna Dušan Holeček.

Hrdlív chtěl vyhrát v Lidicích a byl tam skutečně lepší. Nakonec berou ale hosté jen dva body za výhru v rozstřelu, protože v základní hrací době neuhlídali dvakrát střelce Jana Procházku. Hlavně si mohou rvát vlasy, že si za příznivého stavu 1:2 dávali nesmyslnou malou domů a domácí je ztrestali gólem až do kuchyně. „Bod tentokrát bereme, Hrdlív byl lepší,“ uznal sportovně trenér Lidic Jaroslav Topka. Mrzely ho jen penalty, ty mohl prý jeho tým kopat lépe.

Hostující šéf Miloslav Mostek litoval ztraceného bodu."Domácí mužstvo nám stačilo pouze jeden poločas, protože jsme se soupeři a jeho tempu přizpůsobili. Druhý poločas jsme jasně herně dominovali, bohužel jsme nedokázali proměnit naprosto vyložené šance z malého vápna do prázdné brány, a tak nás soupeř potrestal chytrým rozehráním nerepčřímého kopu po malé domů. Vítězství po penaltách je proto slabá útěcha," měl jasno Mostek.