Předchozí
1 z 6
Další

Brandýsek – Pozdeň 5:3

Domácí opět lepili sestavu (chyběli Šulc, Dojcsan a Marchal), ale do branky se po zranění vrátil Musel. Už začátek zápasu ukázal, že bude padat hodně gólů, když v 7. minutě svítil stav 2:1 pro domácí, když poprvé zazářil slalomem hostující Petržílka. Hosté ale do poločasu výsledek otočili na 2:3, kdy srovnal po blafáku zase Petržílka, pak sice odmítl hattrick, ale vzápětí Musel chyboval při odkopu a P. Štěpánek poslal Pozdeň do vedení.

Do druhé půle Brandýsek zavelel k obratu, do soupeře se zakousl a Porazil vyrovnal. Když pak Petržílka nedotáhl další slalom a vzápětí se trefil na druhé straně Erakovič, bylo hotovo. Konečnou podobu výsledku dal bombou z vápna Tesař, kterému krásně přistrčil míč proti noze Drozd. „Škoda, po šesti minutách, kdy to bylo 2:0, by si nikdo nevsadil na nás a v poločase zase na soupeře. Ale je to fotbal,“ hořce konstatoval pozdeňský Oldřich Štěpánek.

Tahák divize skončil smírně: Kladno (v bílém) - Chomutov 1:1.
Lídr si odvezl z Kladna bod, domácí mu ho darovali hrubkou v závěru

Olovnice – Černuc 4:0

Olovnice sice zápas jasně vyhrála, ale bez problému to nebylo. Už po třech minutách se jí totiž zranil brankář Prosický! Naštěstí byl na lavičce připraven do pole syn velvarského předsedy David Vedral, takže si vzal rukavice a šel chytat. A zvládl duel výborně. Jeho spolubojovníci byli chvíli jako opaření, ale pak se rozjeli. Nejdříve Vorlíček našel navrátilce do sestavy Muchu a ten dloubl brankáře Losu – 1:0. Za chvilku Putz trefil přesně z vápna, ale další šance zejména Ocáska klid nepřinesly, o to se postaral až v nastaveném čase zase Mucha po vysunutí Putzem. Ve druhé části si obě ofenzivní hvězdy Olovnice spolupráci jen prohodily a pak se dohrávalo. Na 5:0 mohl dát z penalty za faul na Friče zmíněný Vedral, jemuž tým poděkoval za výkon tím, že mu exekuci přenechal. Jenže Losa kolegu vyčapal.

Že Olovnice slavila posun do čela tabulky, to odměnil Josef Vavrinec importem 20 pizz a křídel do kabiny. „Zaslouženě jsme vyhráli a teď se připravíme na Jedomělice,“ burcuje už teď Marek Mucha.

Brankář Jakub Pejša zase Lhotu doma skvěle podržel
Lhota se šoky nekončí, tentokrát si doma podala lánské sousedy

Tuchlovice B – Lidice 4:1

Domácí favorit zabral, což už nutně potřeboval. Hodně mu pomohl po zranění se uzdravující kanonýr áčka Jakub Jaroš dvěma góly. „Zápas byl od začátku jednoznačný, soupeře jsme přehrávali a vypracovali si velký počet šancí. Jen mě mrzí, že jsme většinu neproměnili,“ litoval domácí trenér Lukáš Muláček, ale soka ocenil, že bojoval statečně až do poslední minuty. „A také poděkuji za pomoc Kubovi Jarošovi, že dal dva góly a další klidně mohl přidat, šance byly,“ dodal Muláček.

My dodejme, že důležité branky vstřelil rovněž Tomáš Stránský, zejména ta první – v poslední minutě poločasu na 2:0, byl asi zlomová. Lidičtí dali Pavelkou čestný gól až v závěru.

AFK Tuchlovice - MFK Dobříš 3:0. KP 7. 10. 2023
Foto, video: Tuchlovice jsou už druhé, trenér se blíží ke zlaté svatbě

Velvary B – Družec 4:0

Družec přijel do Velvar bez vůdce Buranta, ale hlavně shořel v koncovce. Domácím se totiž vrátil do sestavy aktuálně druhý brankář béčka Holub a podal vynikající výkon. Nulu si prostě musel zasloužit, protože Družec šance měl. To domácí Vojtu Zacha vytrestali čtyřikrát. Hlavně první Leiblův gól (v zápise je mylně uveden Krška) byl moc hezký, míč trefil pěkně volejem. Dvakrát se pak prosadil Maňas a jednou Hirni. „Za mě moc pěkný zápas, fotbalový, měl úroveň. Měli jsme dost štěstí, protože jestli nás doteď trápila koncovka, tady jsme šance proměnili. Výborně zachytal Holub a zdálo se mi, že kolem sedmdesáté minuty přece jen jen starší hráči soupeře trochu dodýchávali,“ mínil trenér Velvar Radek Šmíd.

Fotbalista Slovanu Velvary Jan Halász slavil výhru proti béčku Pardubic víc než ostatní, na východě Čech hrával.
Úchvatný návrat uzdraveného Vopata, Halásze čeká placeníčko

Smečno – Hrdlív 2:1

Po volném kole odpočaté Smečno hostilo v derby Hrdlív a potvrdilo roli favorita výhrou 2:1. Hosté však podle trenéra Karla Petráška nehráli vůbec špatně a ve Smečně nechali body zbytečně. Domácí brzy vedli zásluhou Muchy, jenž si hezky narazil s Pokorným a pěkně umístil k tyči, ale pak hráli lépe hosté. Kerpl zaslouženě vyrovnal a to měli domácí kliku, že je jednou zachránila tyč a pak Kratina vykopával z prázdné brány.

Po změně stran se hra vyrovnala a Smečno znovu udeřilo. K trestnému kopu se postavil Pokorný a parádní bombou levačkou duel rozhodl (49.). „Jsme rádi, derby jsme zvládli, ale bylo to těžké. Po výborném začátku nás uspokojil první gól a pak byl Hrdlív moc šikovnej a měli jsme párkrát štěstí. Po obrátce už jsme se srovnali a hlavně dali parádní gól,“ těšilo domácího trenéra Jiřího Vápeníka.

Karel Petrášek svoje borce chválil. „Splnili všechny taktické pokyny a v obraně udělali jedinou chybu, z níž dalo Smečno první branku. Na tu jsme odpověděli a pak soupeře zmáčkli, ale na góly se moc nadřeme. To domácí dvakrát vystřelili a dali dva góly,“ žehral na produktivitu kouč Hrdlíva, podle něhož zápas obsahoval vše, co má nabídnout derby. „Soupeři gratuluji, ale náš výkon jde zápas od zápasu nahoru a kluky chválím,“ zopakoval trenér.

I. A  třída: Slaný (v oranžovém) remizovalo doma s Kosoří 0:0.
Obrazem: Bod s Kosoří vyčapal Slanému fantastický brankář Mareš

Kročehlavy – Velké Přítočno 3:1

Minule Kročehlavští vypisovali konkurz na střelce. Přihlásil se Kraus a to dost razantně, protože tradičně dobrý úvod svého týmu přetavil ve dva góly. Nejprve po akci Zikána a otočce na malém vápně, podruhé dokončil na zadní tyči akci Matějky. Poté však domácí polevili a přenechali hru Přítočenským, za což je hlavou po rohu potrestal Studenovský.

Do druhého poločasu nastoupili hosté už bez brankáře Svobody, který nebyl uveden v zápise. Utkání se tak dohrávalo ve volnějším tempu. Za zmínku stojí jen branka Matějky, který se probil do vápna a prostřelil zastupujícího brankáře.