Předchozí
1 z 6
Další

Recept na úspěch Jedomělic? Skvělí hráči táhnou za jeden provaz

Jedomělice vedly díky Mrštinovi v Lidicích už po dvou minutách, další gól dal rychlý Zahradník. Mimochodem Mrština skóroval bleskem i v úvodu druhé části, to už byla jeho třetí trefa. Pak přidal ještě jednu a zejména gól z trestného kopu byl famózní – prohlédnout si ho můžete na videu.

Zdroj: Sokol Jedomělice

A jak je možné, že se „Bobinhovi“ takhle daří?

„Musím říct, že na hřišti se cítím skvěle a všechno mi tam padá. Těch gólů mohlo být i víc, kdybych proměnil další šance. Ale na začátek sezony jsem spokojený,“ usmál se kanonýr, podle něhož je výsledek z Lidic sice jasný, ale domácí prý měli svou kvalitu a o padáka tentokrát hrát nebudou.

Vraný (v modréúmú se rozloučilo se sezonou vítězně a doma přehrálo Hostouň B vysoko 6:2.
Dvougólové vedení Dobré nestačilo, Vraný zvládlo velký obrat

Síla Jedomělic je však vyšší, podle Mrštiny i díky vhodnému doplnění o slánského Pavla Čablíka a ex-velvarského Marka Radošinského. „Prvně jmenovaný je jistota do obrany a Marek je na okres nadstandardní hráč. Táhneme za jeden provaz a na každém postu máme kvalitu. I když přijde střídající hráč, tak to není znát. Hlavně jsme skvělá parta,“ dodal Bohumil Mrština.

Družec zářil, ale po půli měl utrum

Také Družec zatím bere jen výhry, i když jedna s Přítočnem byla až po penaltách. Proti Černuci tým zářil do poločasu, kdy nastřílel čtyři branky, ale po obrátce se vše změnilo a už se trefili jenom hosté na 4:1. „Do poločasu to bylo super. Dali jsme rychlý gól a pak to šlo samo. Po obrátce to však byla od nás hrůza, měli jsme až moc v hlavách, že je rozhodnuto,“ mrzelo trochu trenéra Družce Tomáše Blažka, jehož týmu ještě chytal Michal Pergl, která má ale chybět, a tak se mluví o příchodu Radka Zacha z Lidic. „Zatím je to v jednání,“ upřesnil Blažek.

Brandýsek je dál stoprocentní

Třetí Brandýsek je zatím stoprocentní, chybí mu však jeden zápas, kdy měl volný los. Výhra v Tuchlovicích 3:1 se však počítá, bylo to totiž vyrovnané. Brandýsek po změně stran utekl zásluhou Erakoviče po skvělém centru Porazila a Š. Dojcsána. Ten posadil na zadek obráce a poradil si i s brankářem Šimkem.

Hostouň v ČFL zatím září. Vyhrála i pátý zápas na hřišti Povltavské FA ve Štěchovicích a jde do čela tabulky. Oslava tomu odpovídala.
Pátá výhra je tady, Hostouň opanovala čelo České fotbalové ligy!

Domácí se ke konci dostali přesnou hlavičkou veterána Vaigla na dostřel 1:2. Ale pak kontroval svým prvním gólem za áčko Macák, jenž dorazil ránu Porazila, a hosté, ač přijeli bez Tesaře, Sedláčka a Marchala, mají tři body. „Vyrovnaný zápas rozhodla produktivita, my vyložené šance zahazovali. Ke konci jsme zatlačili, ale z brejku jsme dostali třetí branku a bylo hotovo,“ konstatoval trenér Tuchlovic Lukáš Muláček s dovětkem pro soupeře: „Musím je pochválit, mají kvalitní tým.“

Hostující předseda Lukáš Vrána byl rád, že se hrál rychlý fotbal, oba týmy jsou hodně pohyblivé. "Obě mužstva si vytvořila dostatek šancí, ale Brandýsek nakonec díky efektivitě bral tři body," řekl Vrána.

Elitní jednotka Olovnice a její rychlý přesun z jihu

Skvělou partu drží pohromadě v Olovnici. Pětice hráčů Prosický, Vorlíček, Vocásek, Hajný a Ševčík neváhala, a na zápas do Hrdlíva dorazila narychlo z akce v jižních Čechách. „Musím je vyzdvihnout, klobouk dolů před nimi,“ chválil kvinteto veterán Marek Mucha.

Hosté byli od začátku lepší, už v první minutě šel sám na brankáře Vorlíček, ale nedal. Skóre otevřel až právě Mucha po akci Putze přesnou střelou na zadní tyč. Hned za chvilku udělali domácí chybu a té využil Putz – 0:2. Když po půli skóroval z rohu další veterán Frič a Putz ztrestal další hrubku hrdlívské obrany, bylo hotovo. Domácí aspoň dali v závěru čestný gól.

Pětice hráčů Olovnice - Prosický, Vorlíček, Vocásek, Hajný a Ševčík neváhala, a na zápas do Hrdlíva dorazila narychlo z akce v jižních Čechách.Pětice hráčů Olovnice - Prosický, Vorlíček, Vocásek, Hajný a Ševčík neváhala, a na zápas do Hrdlíva dorazila narychlo z akce v jižních Čechách.Zdroj: Sokol Olovnice

Bažo trestal power-play a Smečno konečně křičelo radostí

Radost mají konečně ve Smečně, i když první výhra v soutěži nad Kročehlavy 4:2 se nerodila lehce. Hosté povzbuzeni výhrou nad Tuchlovicemi začali aktivně, ale ze tří nadějných situací nic nevytěžili a trestal Valta, který nedal Fajfrlíkovi šanci. Ještě krásnější ranou vyrovnal Blanda, nakouřil to do kasy z třiceti metrů! Valta, jehož trenér Jiří Vápeník prohodil v sestavě s Muchou a trochu ho tak zatáhl,  se jen zamračil. A zase brzy ukázal, kdo bude kralovat – prakticky ze stejného místa udeřil podruhé. Vyrovnat mohl Kraus, jenže z malého vápna překopl zařízení a šlo se na pauzu.

Po ní byli lepší domácí a byť obrana hostů v čele s výtečným Fajfrlíkem odolávala, na dorážku Sudy, který se k míči protlačil přes obránce, už neměl.

Tuchlovice (v bílém) v krajském přeboru jedou, doma přehrály Mnichovo Hradiště 4:0.
Válec jménem Tuchlovice přejel také Hradiště. Koncert uzavřela Krausova nádhera

Hosté to museli risknout a skutečně snížili Flekem, ale na obrat už to nebylo. Naopak v závěru zariskoval i Fajfrlík, šel na roh do soupeřova vápna, ale po ztrátě míče frnknul V. Bažo a jistil smečenskou radost. "Máme radost z první výhry, ale byla upachtěná. Místo abychom hlavně zia stavu 3:1 proměnili nějakou šanci, nedáme a dostaneme na 3:2. Zase to byly zbytečné nervy," ulevil si trenér Smečna Jiří Vápeník, jenž v bráně postrádá zraněného Krále, ale Ulm, jenž dříve hrával v poli, se tentoktát už výhry dočkal.

„Přes čtyři obdržené branky bych vyzvedl výkon Davida Fajfrlíka, který několikrát mužstvo podržel a dalšího mladíka z obrany Tadeáše Šulíka, který se statečně bojoval s domácími útočníky. Sportovně musím uznat, že nás utkání nezastihlo v nejlepším rozpoložení a výhra domácích byla zasloužená,“ uznal kročehlavský Martin Pergl.

Studenovský a jeho kadence ta-ta-ta-ta-ta

Výborně zatím hraje Velké Přítočno, v daleké Pozdni vyhrálo vysoko 8:1. Fantasticky zahrál Pavel Studenovský, který měl za půl hodiny na kontě čistý hattrick a ani to mu nestačilo. S kadencí samopalu vzor 24, tedy ta-ta-ta-ta-ta (a někdy ještě mnohem rychlejší) sázel góly do sítě Pozdně a zastavil se na čísle pět!

Domácí Oldřich Štěpánek bědoval, že z osmi gólů prý většinu vypracovali soupeři sami zbytečnými chybami v rozehrávce. „Kdo neviděl, neuvěří! Nejhorší to bylo mezi 31. a 41. minutou, kdy jsme po chybách dostali tři góly a hosté ještě trefili tyč a břevno. Bohužel, když za pět minut uděláte pět chyb a jste schopni je stejně ještě zopakovat, tak člověk nevěří vlastním očím,“ mrzelo sekretáře klubu, jemuž pořád schází největší opory – mimo bylo celkem šest borců.