Novo favorita na uzdě neudrželo

Ve skupině A překvapil Slovan na podzim vynikající Velkou Dobrou B. Čechie měla vůbec víkend blbec, když její áčko dostalo rychtu v Lánech a béčko na něj plynule navázalo. Slovanu zahrály opory Rác (dal dva góly a celkem jich má 22, nejvíc v soutěži) nebo Pavlosek i další hráči, naopak hosté postupně vadli. Ex-slovanista Jura Stolár nakonec gól na hřišti, kde ještě na škváře zářil jako mladý kluk, dal, ale až v poslední minutě – 5:3.

Jinak favorité nezaváhali. Nejtěžší roli mělo mít hřebečské béčko proti Novu, což se potvrdilo. Kladeňáci kopali slušně, dlouho se drželi a dokonce v půlce vedli 3:1, ale pak už odpadli a favorit s tahounem Janem Herzigem (kročehlavský odchovanec dal 4 fíky) vyhrál 8:3.

Vedoucí Buštěhrad měl také těžkého soka a Bratronice porazil po boji 2:0. Dobře bránící hosty otevřel až Laco Nachtigal v závěru půle. Tradičně skvěle zachytal Karásek, čisté konto proti šutérům jako Mošnička nebo Kníže se počítá. Bylo by ale nefér nepochválit také Kohouta v bráně hostů, také on toho dost čapnul.

Brankář ještě do třetice, Petr Krumpolc Slavoje vychytal Žehrováky a béčko kladenského klubu bere tři body. Ty má také záloha Braškova. Pro jaro přišla o Dana Míčku, který za fotbalovou pohodou zamířil do Rynholce, ale poradila si. Rozhodl ten, který chodí městem den před svým svátkem - mladý Mikuláš Bach.

Radost panovala na Stochově, nasadil do čeřenu libušínského Koca šest kousků, z toho čtyři neudržitelný Jan Ploch, jenž v kariéře prošel i SK Kladno nebo Strašecí.

Zářil Šimůnek i jeho Sparta. Pochvala Žižicím i Stehelčevsi

Ve skupině B už o překvapeních řeč byla. Skvělé byly Žižice na půdě ještě loni přeborových Klobuk. Hlavně do přestávky ratolest na jejich klubovém znaku zářila jarní zelení a domácí Vítoch lovil z brány pět míčů. V jednu chvíli i dva během jediné minuty.

A protože debakl slízl i další tým z čela Zichovec, jenž byl ve Stehelčevsi zneuctěn hned sedmkrát (Skořepa hattrick), v čele zůstala, ač to sama nečekala, Zvoleněves. Měla volný los, ale její flíček jakoby nikdo snad ani nechtěl.

Pozor, druhé už jsou Žižice, třeba budou útočit na postup ony.

Když byla řeč o debaklu Zichovce, ještě hůř dopadlo Dubí, přitom byste řekli, že jeho zápas ve Dřetovicích bude vyrovnaný. Houby! Spartička asi odkoukala Priskeho dánské fígle, oproti podzimu zářila a firma Duda and company si odvezla devítibrankový ranec. Nejpoctivěji ho nakládal Kuba Šimůnek, dal pět gólů! To se o víkendu nikomu jinému v okrese nepovedlo. Dvakrát přesně mířil i navrátilec z Velké Dobré Jakub Veselý.

Zlonice „vykostily“ pcherské komando 4:0, ale zbylé mače byly vyrovnané. Mezi Blevicemi a Otvovicemi to občas lomozí zbraněmi, dvě červené padly i tentokrát (chvíli po sobě šli pod sprchy hostující Břicháček a domácí Pohořal), ale hrál se zajímavý duel do poslední minuty. Právě v ní blevický Kinský vyrovnal na 4:4 a jeho tým pak zvládl i rozstřel, kde střelci na obou stranách moc nezářili (3:2).

Knovíz docela zaskočila Tuřany, když na jejich hřišti uhrála i bez střelce Lungera (šel do Braškova) remízku 1:1 a ještě přidala bod v penaltách (4:5).

Kačice zvládla bitvu o čelo, Zákolany zase o Černého petra

A ještě na skok do čtvrté třídy, rovněž ta se už rozjela. Hned na úvod se střetli vážní kandidáti na vítězství v celé soutěži, do Slatiny zavítala Kačice. Hrála velmi dobře, ale za stavu 0:2 si okamžitě nechala dát snižující branku. Domácí ale efektu nevyužili, hned jim dal třetí gól Jelínek a pak už marně dobývali branku hostů. Skórovali jen z penalty v úplném závěru, který už vítězové ustáli.

U čela se dál drží rovněž Vinařice, přitom Pozdeň dala dohromady doma silnou sestavu včetně svého asi nejlepšího fotbalisty Petržílky. Brzy vedla slepenými góly 2:0, ale pak jako když utne, už hráli jen hosté – 2:4.

Dramatický byl duel v Neuměřicích, kde pro změnu vedli brzy hosté z Brandýska o dvě branky. Domácí se pak postupně přitahovali, aby hosté zase odskočili a nakonec jim to stačilo na výsledek 3:4. „Celkově bylo vidět, že se jednalo o první jarní utkání. Provázelo ho oboustranně velké množství zbytečných ztrát a nepřesností, nicméně bylo vedeno v duchu fair play a hrané vcelku slušně,“ mínil předseda Brandýska Lukáš Vrána.

V bitvě dvou nejhorších týmů se nedařilo béčku Hrdlíva. Zákolany si přivezly svoje ex-ligisty Kalinu se Zachariášem a vyhrály 3:1.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...