Borci, kteří fotbal opravdu uměli, se střídají na lavičce Velkého Přítočna. To po loňském sestupu z krajské B třídy hraje v okrese víc než důstojnou roli, ale svoje problémy má. Tím nejzásadnějším je nedostatek hráčů a kádr, který potřebuje moderní mluvou trochu refresh, tedy občerstvení. A nemyslíme tím dobroty z místního stánku, ale nějaké posily pokud možno novějšího data narození.

Tak, aby měl Roman Pavelec snadnější úlohu po angažmá, které mu nevyšlo právě nejlépe. Připomeňme, že letos v létě naskočil na lavičku nováčka I. B třídy Slavoje Kladno, ale po dvou prohrách s favorizovanými celky Nového Strašecí a Libčic byl hodně nečekaně odvolán. „Doufám, že angažmá v Přítočně bude delší,“ usmál se šestačtyřicetiletý Roman Pavelec.

Dušan Švento pozval kamarády z fotbalu do Salzburgu na Ligu mistrů i prohlídku zdejší sportovní akademie. Zašli i na pivíčko
Pivo, Liga mistrů i proslulá akademie. Švento hostil kamarády v Salzburgu

Bývalý mládežnický hráč Slavie Praha strávil největší část kariéry na Dobré a v Lidicích, kde svými kličkami motal nohy obránců zhruba tak, jak budou české hospodyňky na konci tohoto týdne proplétat vánočky.

Jako asistent trenéra se nejprve objevil u béčka Hostouně, následně byl spolu s Tomášem Abrhamem ve zmíněném Slavoji, kde jako kluk začínal. Teď před ním stojí výzva, poprvé bude jasně hlavním koučem.

„Plán máme jasný. Posílit teď kádr, což je úkol hlavně pro vedení, a okresní přebor vyhrát. Tím postoupit do kraje,“ hlásí bez vytáček Roman Pavelec. Dodává, že v kádru zná hlavně borce, kteří už tolik nehrají, ale díky tomu nejde do úplně cizího prostředí. „Ostatní bohužel ještě neznám, ale v zimní přípravě bude čas,“ je nad věcí.

Jak je nad věcí doma, toť otázka. Je bezbřehým fanouškem Slavie, ale jeho syn jako nadějný hráč přešel z Kladna do Sparty, kde sází branky už druhou sezónu…


Načítám tabulku ...