Přítočno si drží na čele desetibodový náskok. Zlonice porazilo o čtyři branky, přičemž výsledek měl konečnou podobu už v poločase. Ten odehrál favorit výtečně a hlavně se mu dařilo v koncovce. Po obrátce pod dojmem vysokého vedení polevil.

Kladenské Novo má dobré jaro, že by ale mohlo zařídit, aby Černuci zazpíval kanár, to se moc nečekalo. Po celý zápas bylo lepší a situaci na hřišti víceméně kontrolovalo. Navíc domácí nepodržel brankář. Na druhé straně měl jeho protějšek Pelc snad jen tři zákroky, všechny však z kategorie těžkých.

Švermov na jaře bodově jen paběrkoval, proti Zvoleněvsi však splnil povinnost a připsal si první jarní tříbodové vítězství. Do sítě Zvoleněvsi se trefil také Šimůnek, který se na chvíli ocitl sám na čele tabulky střelců (21 branek). Za poražené se střelecky prosadil také Radošinský, jenž skóroval ve čtvrtém utkání v řadě! Baník měl v základu osm hráčů pod 22 let. Jeho branky nikdo jiný nedával. Dorostenci Steinbach a Grünwald v mistráku poprvé skórovali za áčko.

Událostí kola je výkon na jaře lehce matné Pozdně, která na svém hřišti čtyřmi góly sestřelila v silné sestavě hrajícího jarního suveréna z Lidic! Těžila z kvalitní defenzivy a také z rychlých kontrů, které umí. Hosté měli největší šanci až v závěru, kdy šli ve dvou sami na gólmana. Balon však skončil mimo bránu. „Z naší strany to bylo hrozné,“ povzdechl si kouč poražených Jaroslav Topka. Dvěma zásahy se pod skalp hostů podepsal Petr Štěpánek.

Parádním výkonem se blýskly Velvary, které v druhém poločase nedaly nejmenší šanci Brandýsku. Jeho porážku zvýraznil dvěma banány Podivínský, jenž nově vévodí střelcům přeboru. Na kontě už má dvaadvacet zásahů! Domácí soka přehrávali, i když byli po vyloučení Mikše v deseti. Ještě do konce první půle ho následoval hostující Hink.

Zichovec přijel do Kročehlav s pěti borci rezervy, proto překvapilo, že byl domácím víc než důstojným soupeřem, který si zasloužil bodovat. Díky centru hrajícího trenéra Hartmana a trefě Tygla vedl. Jenže domácí mají stále výborného Rolného. Nejenže vyrovnal – přihrál i na vítězný gól.

Buštěhrad penaltové rozstřely umí – vyhrál všechny, kladenský Slovan naopak vůbec ne – ve všech padl. Nelze se tedy divit, že ve vzájemném souboji brali bonusový bod domácí borci, kteří si desítky vymodlili až čtyři minuty před koncem, kdy vyrovnal Musel.

Buštěhrad – Slovan Kladno 3:2 pk (0:1; 62. Vávra, 86. Musel – 17. Hnízdil, 70. Bělohlávek), Švermov – Zvoleněves 6:2 (3:1; 5., 40. Kratina, 43. Kotouček, 71. Steinbach, 75. Šimůnek, 80. Grünwald – 19. Radošinský, 77. Kučera), Kročehlavy – Zichovec 2:1 (2:1; 17. Rolný, 23. Černý – 9. Tygl), Pozdeň – Lidice 4:0 (2:0; 34. Petržílka, 41. Erba, 50., 90. Štěpánek P.), V. Přítočno – Zlonice 4:0 (4:0; 17. Holeček, 29. Šiler, 34. Slánský, 43. Senko P.), Velvary B – Brandýsek 5:1 (1:1; 6. Polák, 53., 74. Leibl, 69., 84. Podivínský – 11. Tesař; čk: 31. Mikš – 43. Hink), Černuc – Novo Kladno 0:6 (0:4; 6. vlastní, 24. Hovorka, 35. Šromovský, 38. Horský, 66., 77. Kovařík).

1. V. Přítočno ⋌18 15 1 0 2  50:23 47

2. Novo Kladno⋌18 12 0 1 5  49:20 37

3. Švermov⋌18 10 2 3 3  58:34 37

4. Lidice ⋌18 10 1 0 7  52:36 32

5. Kročehlavy⋌ 18  8 3 1 6  37:32 31

6. Velvary B ⋌18  9 1 1 7  59:40 30

7. Pozdeň ⋌18  9 1 0 8  57:49 29

8. Brandýsek ⋌18  8 0 4 6  45:40 28