Nejtěžší debakl si ale odvezlo béčko Libušína z Pozdně, kde vyfasovalo tucet branek. Na svém hřišti brala plný počet bodů už jenom Černuc, která přemohla ambiciózní Slovan Kladno. Na druhou stranu málo očekávané tři body z venku přivezly dva týmy, a to Velvary z Lidic a Novo Kladno z Buštěhradu.

Odehrály se dva dlouhé penaltové rozstřely. Smečno uspělo s veterány z Družce a Kročehlavy ve Zlonicích.

VRANÝ – BRANDÝSEK 7:1

Ideálnější start sezony si nový kouč vraných koní David Cimrman sotva mohl představit. Jeho svěřencům náramně vyšel vstup do zápasu. Zimní navrátilec ze Slaného Tomáš Kubík totiž navázal na svá dřívější střelecká představení v domácím dresu a k dvěma gólům z úvodu duelu přidal po pauze ještě třetí. „Lepší začátek sezony jsme si nemohli přát, teď nás ale čekají dvě těžká utkání v Lidicích a Velvarech, která nás prověří,“ uvedl po veleúspěšné premiéře kormidelník vítězů a jejich bývalý hráč v jedné osobě.

BUŠTĚHRAD – NOVO KL. 0:1

Stovku domácích fanoušků rozesmutněl po hodině hry záložník hostů Sikora, který proměnil pokutový kop nařízený za zákrok brankáře Karáska, jenž fauloval Kovaříka. Právě brejkující útočník Nova měl pak několik možností zápas rozhodnout a otupit velkou převahu, kterou domácí měli po obdržené brance víceméně až do konce utkání. Dvakrát jim stála v cestě konstrukce. Tady se v dobrém světle ukázala posila Kladna z Černuce, stoper Madeja. Premiéra nevyšla novému kouči Buštěhradu Zdeňku Nachtigalovi, který si z Hostouně přivedl tři dorostence a z Velké Dobré zkušeného Pulce.

LIDICE – VELVARY B 1:2

Na začátek sezony kvalitní utkání bylo také soubojem gólmanů a urostlých útočníků. Víc výborných zákroků než domácí Švihel měl na druhé straně Majtaník, který se pomalu může řadit mezi, moderně řečeno, ikony klubu. Překonal ho pouze výborně hrající Šilhan, kterého ale předčil o deset let mladší Podivínský, jehož dva pěkné góly zápas rozhodly. Trenéři obou týmů se shodli, že vyhrál produktivnější a šťastnější celek. Velvary skórovaly v Lidicích poprvé, potřebovaly k tomu 310 minut!

SMEČNO – DRUŽEC 1:0 pk

Po vyrovnaných úvodních dvaceti minutách začala narůstat převaha domácího celku, která po změně stran po vyloučení družeckého Gestbergera místy připomínala házenkářské obléhání branky. Byť mají domácí kvalitní ofenzivu, nenašel se v jejich řadách nikdo, kdo by překonal výborně čapajícího stopera (!) Vaculu. Na druhou stranu v záloze oslabení hosté ohrožovali soupeřovu svatyni víceméně pouze symbolicky. Rozstřel nabídl třináct sérií. Rozhodl veterán Karel Kratina.

POZDEŇ – LIBUŠÍN B 12:1

Skóre otevřeli hosté, kteří stále výborným kapitánem Kopřivou proměnili pokutový kop. Když se za stavu 3:1 Baníku zranil, stal se zápas otázkou skóre, na čemž mělo podíl i vyloučení Vavrocha, jenž rukou zabránil jisté brance. Po změně stran Slavoj hodně střídal, na chuť střílet branky to však vliv nemělo. A že v jeho řadách je hodně zájemců a borců, kteří to umí. Natrvalo k nim přibyl Hadrika, kterého definitivně získal z Tuchlovic, dvě standardky zužitkovala červnová posila ze sousedního Zichovce, stoper Hartman.

ZLONICE – KROČEHLAVY 2:3 pk

Hosté předčili svého soka pohybem a na hřišti působili celkově o něco lepším dojmem, čemuž odpovídá rozdělení bodů. Museli však otáčet skóre, protože domácí vedli už od 5. minuty, kdy se prosadil kanonýr Demeter. Dvaatřicetiletý útočník se trefil i z kraje druhé části, přičemž svým 422. gólem kariéry vyrovnal na 2:2. Překonal tak rekord zlonické legendy Zdeňka Silného. Na druhé straně jeho tým v první půli několikrát podržel tradičně jistý a kvalitní Kopecký. Penaltový rozstřel měl deset sérií a jediným neúspěšným exekutorem byl starší ze Špetů, který přestřelil bránu a nepotěšil nového kouče Josefa Fujdiara. Na druhé straně o rok mladší Jonák vzápětí rozhodl.

ČERNUC – SN KLADNO 2:1

Kladenský celek musel látat díry v sestavě, což ale nesnižuje výkon vítězů, kteří uspěli po zásluze. Důležitým momentem byl 31. minuta, v které hráč hostů v zápalu boje nešikovně fauloval ze šestnáctky ven směřujícího soupeře. Cuc nařízenou penaltu proměnil. Štěstí se na černuckou stranu přiklonilo čtvrthodiny před koncem, tečovaná střela zajistila Viktorii vedení 2:0. Kladenští snížili pět minut před koncem Valentou a při několika standardkách ještě mohli pomýšlet na penaltový rozstřel.

Výsledky: Lidice – Velvary B 1:2 (0:1, 61. Šilhan – 40., 68. Podivínský), Vraný – Brandýsek 7:1 (2:0; 4., 14., 77. Kubík, 47. vlastní, 50. Novák, 55., 70. Kejval – 56. Landvojtovič), Zlonice – Kročehlavy 2:3 pk (1:2; 5., 53. Demeter – 26. Stökl, 35. Madej; penalty: 9:10), Buštěhrad – Novo Kladno 0:1 (0:0; 57. Sikora), Pozdeň – Libušín B 12:1 (4:1; 12., 59. Petržílka, 20., 81., 82. Hadrika, 24. Sachl, 42., 53. Hartman, 61. Štěpánek P., 67., 70. Hotový, 85. Erba -10. Kopřiva; čk: 0 – 42. Vavroch), Černuc – Slovan Kladno 2:1 (1:0; 31. Cuc, 74. vlastní – 85. Valenta), Smečno – Družec 1:0 pk (čk: 0 – 65. Gestberger; penalty 11:10).