Předchozí
1 z 6
Další

Jedomělice – Družec 5:1

Lídr tabulky ale začal vlažně a potrestal ho družecký střelec L. Mačura, jenž šel sám na kasu a přehodil brankáře Pospíšila. „Inkasovaný gól nás ale nakopl a od té doby jsme byli lepší my,“ mínil lodivod Jedo Martin Janda.

Jeho tým vyrovnal z penalty za ruku při TK, exekuce se ujal kdo jiný než Mrština. Střelecký fantom do konce poločasu nasázel čistý hattrick, ale pochvalu zaslouží třeba i Zahradník, jenž mu třetí gól připravil jako vrchní v Esplanadu divočáka po jedomělicku. „To nás uklidnilo a druhý poločas už jsme měli pevně v rukách. Jen to zase bylo dost vyhrocené a nevím, zda to tak mají jen s námi, nebo i s dalšími týmy,“ usmál se Janda, který sám jednou skóroval stejně jako zmíněný Zahradník.

Co se týče Mrštinovy produkce, jsou v Jedomělicích šťastní, že se mu tak vede. „Možná to ani sám nečekal, v jaké bude formě. My z toho máme radost a snad mu to vydrží. Zároveň ví on i my, že je to práce celého mužstva. Každopádně mít průměr tři góly na zápas je neskutečné,“ dodal s respektem Martin Janda.

Brandýsek – Smečno 0:3

Překvapivě nevalnou úroveň měl střet Brandýska se Smečnem, což jsou elitní celky soutěže. Takový názor měl domácí trenér Václav Dráb, jehož tým nedal ani gól a nedostal se ani do mnoha šancí. „Smečno hrálo jednoduše a důrazně. My se s tím naprosto nedokázali vyrovnat a zaslouženě jsme prohráli. K úrovni zápasu přispěl i podivně pískající rozhodčí Asník,“ mínil Dráb.

SK Braškov - Sportovní klub Lány 2:2, 1. B. tř. 10. 9. 2023
Doma Doberáci v zatáčkách nebrzdí, Lány pokazily finiš na Braškově

Hostující Jiří Vápeník s ním nesouhlasil. „Budu hodnotit jen nás, a na to, že mi chyběli Vožeh a Valta – musel tak poprvé za muže nastoupit i mladíček Polák, tak jsme podali dobrý výkon. Škoda některých neproměněných šancí, mohli jsme mít klid dříve,“ hlásil lodivod Smečna, které vypadá to najelo konečně na vítěznou vlnu.

Emoce přinesla první trefa Muchy, při níž se domácí zlobili na rozhodčího Asníka, že byť mu domácí mladík na lajně ukazoval ofsajd, on nechal Muchu jít samotného na kasu. „A správně, protože Mucha vybíhal ze svojí půlky,“ nesouhlasil s domácími Jiří Vápeník. Po Muchovi se trefili ještě V. Bažo a Pokorný, výtečně chytal Němeček, jenž zaskakuje za Krále a chystá po dlouhé pauze.

Olovnice – Lidice 1:0

Olovnice opět doma nezaváhala, i když na těsnou výhru nad Lidicemi 1:0 se nadřela víc, než možná sama čekala. Rozhodli ex-ligisté: po hodině hry Putz našel dokonale hlavu Muchy a ten zavěsil.

Domácí sice měli víc ze hry, první jasnou šanci však likvidoval hostům olovnický brankář Prosický, hrdina zápasu. Olovnickým se totiž nechtělo moc běhat, a když už měli šance, tak dvakrát Ocáska vyčapal Hlavatý. Nestačil až na zmíněnou hlavičku Muchy. V závěru ovšem hosté dvakrát sahali po vyrovnání, ale Prosický opět čaroval a udržel i se štěstím čisté konto. „Musím vyzdvihnout výkon stopera Martina Nídra, který na dvě chybičky hrál výborný zápas. Jsme rádi, že z Želva arény nikdo body ještě neodvezl,“ byl rád autor jediné trefy Marek Mucha.

Velvary – Tuchlovice 4:3

Také nedaleko Olovnice, ve Velvarech, slavil domácí celek. Béčko Slovanu vyzrálo na rezervu Tuchlovic 4:3, když mu vyšla desetiminutovka ve druhém poločase (70. - 80.), během níž nastřílel tři branky (Mikš 2, Hirni) a odskočil na 4:1. Hosté už jen šikovným Kacafírkem z penalty a trestňáku snížili. Hostům hodně ublížilo zranění brankářské jedničky Šimka, který musel odstoupit (54.).

Lhota (v zeleném) porazila v hektickém duelu Hředle 7:3.
Velké drama se zvraty ve Lhotě, zmar Hostouně a švermovské čekání

„Je to cenná výhra, protože Tuchlovice hrály dobře a v první půli byly asi lepší než my. Nám pak vyšly brejky, to rozhodlo, nikoliv střídání jejich brankáře,“ mínil trenér Velvar Radek Šmíd.

Jeho protějšek Lukáš Muláček byl zklamán výkonem některých hráčů, kteří si podle něj budou muset uvědomit, že už nehrají třetí třídu. Naopak pochválil dorostence, kteří měli v nohách dopolední zápas. „Teď máme volno a musíme se dát dohromady a začít makat jako mančaft,“ hlásí trenér Tuchlovic.

Kročehlavy – Hrdlív 2:3, penalty 4:5

Začátek patřil domácím rychlým křídlům, ale ani Matějka, ani Zikán neobuli střelecké kopačky. Hosté pak nevyužili 2 TK z hranice vápna. V rámci občerstvovací pauzy museli domácí nuceně vystřídat Peroutku, který obětavě nastoupil po dlouhé pauze a prakticky bez tréninku. A než se rozkoukali, prohrávali 0:2 po zásazích Mišika. Ten nejprve dorazil do prázdné branky křížnou přihrávku a pak zakončil podél vybíhajícího Fajfrlíka. Domácí svoje šance nedávali, Zikán pálil jen do břevna, ale po obrátce se přece jen dotáhli.

Žlutá ponorka! Slavoj Kladno slaví triumf ve Vraném.
Hvězdy Slavoje zčervenaly v béčku, přesto tým senzačně dobyl tvrz Vraného

Na zteč zavelel Madej, který proměnil penaltu nařízenou za faul na Blandu. V 67. minutě sice Blanda nezopakoval svůj TK z předchozího domácího zápasu, ale akce pokračovala a hlavou vyrovnal Kraus. Na obou stranách pak zazářili brankáři a zvláště aktivnímu bossu Matějkovi se o Zobinovi bude asi dlouho zdát.

Zdroj: Bohumil Kučera

V úplném závěru dohrávaly Kročehlavy bez Krause, který skončil v křečích (GPSka mu naměřila 10,7 km) a přežili rychlý útok, když hostující útočník těsně minul. A šlo se na penalty. V těch se nakonec štěstí přiklonilo k hostům.

Černuc - Pozdeň 1:2

S vyměněnou obranou (2 hráči z béčka, 1 navrátilec po trestu) + jeden záložník po zranění naskočila Pozdeň do zápasu v Černuci, která umí zazářit proti silným, ale se slabšími se tradičně dře. Tenhle zápas nebyl výjimkou, hráči Viktorky měli balón na kopačkách více, ale na šance to bylo vyrovnané. Hosté vedli po dorážce Erby v první půli, Černuc však v 70. vyrovnala ostrou střelou zpoza vápna (Cuc). Ale remíza se nekonala. Deset minut před koncem pronikl Petržílka do šestnáctky a jeho centr na zadní tyč hlavičkoval do brány Petr Štěpánek. „Těsný náskok už jsme uhájili na rozdíl od béčka, které v sobotu vedlo ještě čtyři minuty před koncem a nakonec padlo na penalty,“ konstatoval pozdeňský sekretář Oldřich Štěpánek.