Před sezonou měla soutěž jednoznačného favorita v kladenském Slavoji. Klub s třetiligovou historií už před rokem suverénně procházel ročníkem a nebýt předčasného ukončení, byl by dnes s největší pravděpodobností účastníkem přeboru.

Letošní podzim prozatím naznačil, že to tentokrát tak snadné nebude mít. Po sedmi kolech dokonce nevede tabulku. Jejím lídrem jsou nečekaně Kamenné Žehrovice, které ztratily jediný bod, když zaváhaly pouze v derby v Tuchlovicích.

Kapitán týmu Jakub Stehlík přiznal, že rozhodně neočekávali, že by mohli atakovat nejvyšší příčku. „Hrát v horní polovině tabulky jsme však chtěli,“ řekl s tím, že se jim povedlo zkonsolidovat a tím ustálit trošku omlazenou sestavu, která k radosti kouče Bohumila Zahrádky fungovala. V posledních třech kolech ale žehrovické borce čeká těžká prověrka – Běleč, Bratronice a Slavoj Kladno.

Ten přišel o první pozici těsně před přerušením soutěže, kdy prohrál penalty na hřišti béčka Lhoty, „Hráli jsme tam špatně a ještě se k tomu sešlo pár věcí, které nám nepomohly. Na druhou stranu je dobře, že soutěž je vyrovnanější a zajímavější,“ řekl šéf klubu Petr Kovář, jenž dokáže zaskočit v poli i v brance. „Hlavu nevěšíme a určitě to napravíme,“ dodal. Slavoj mohl spoléhat na góly klíčových hráčů Ziebera a Roučka.

Zachary Frye
Rytíř Frye rád zají dřinu větrníčkem. Ten miluju, přiznává. Volit se chystá

Třináct branek vsítil také Mošnička a také díky němu navazují aktuálně třetí Bratronice na úspěšně rozehranou loňskou sezonu. Podobně si vede jejich rival z Bělče, který tradičně patří mezi špičku soutěže. Solidně hrají Tuchlovice B, jež v každém utkání bodovaly. Dubí tradičně táhnou střelci Nachtigal a Duda, kteří nastříleli přesně dvě třetiny branek celku z Vysokého.

Nad očekávání si počíná nováček ze Svinařova. Pochlubit se může sedmi góly v síti Třebichovic a remízou v Tuchlovicích. Měl by ale zapracovat na penaltách. Oboje v rozstřelu prohrál.

Na druhého z noviců – Třebichovice, šly dobré reference, do bodového zisku se ale jejich výkony nepromítly. Na rozjezd měly čtyři nejsilnější soupeře a s těmi, s nimž měl teoretickou šanci bodovat, utrpěl debakly – Svinařov 0:7 a Hřebeč B 2:8.

Tabulku uzavírají celky s nulovým bodovým ziskem. Podivnou sezonu prožívá Sparta Kladno, která odehrála pouze čtyři utkání a právě nepravidelný zápasový rytmus a zranění několika hráčů, včetně neplodné koncovky jsou hlavními viníky aktuálního postavení. Úplně na chvostu je Kačice.

Lidé od vedle - Peter Kováč.
Sběratel Peter Kováč: Mám 350 párů tenisek