Nejnižší soutěž v Česku má na Kladensku odehránu přesně čtvrtinu kol. Před sezonou se očekával souboj odvěkých rivalů Slatiny a Olovnice, otazník visel nad výkony Stochova, který loni na podzim odstoupil z rozehrané III. třídy.

V létě postoupily do trojky hned tři týmy – Svinařov (1.), Pchery (4.) a Třebichovice (6.). Vyšší soutěž byla nabídnuta také Slatině (2.), která ji odmítla, protože většině hráčů se nezamlouvaly hrací soboty. Slatinští tak byli pasování do role největšího favorita, což také splnili. Zaváhali pouze ve Vinařicích, kde uspěli až po penaltách, přičemž v poločase prohrávali už 1:4. Všechny jejich góly vsítil nejlepší střelec soutěže Doležal.

Kelti Nové Strašecí
Strašečtí Kelti a Tuchlovice připravili basket pro děti po sousedsku

Díky příznivému losu se z první příčky nějaký čas těšila také rezerva Černuce. Z čela ji sesadila vysoká porážka v Olovnici (2:6), přesto mohou být její hráči spokojení.

Olovnice padla pouze v utkání podzimu, když podlehla ve Slatině 0:3. Derby soupeřů od sebe vzdálených pouhé tři kilometry mělo vše, co má mít, včetně pěkné divácké kulisy. Poražení měli výhrady k výkonu rozhodčího, jejich sok mínil, že kdyby se víc věnovali hře než diskusím se soudcem, mohli dosáhnout na lepší výsledek.

Čtvrtý Družec nemá špatnou bilanci a kdyby si odpustil domácí porážku 0:5 od Olovnice, mohl na tom být lépe. Soupeř ale byl výrazně lepší.

Béčko Slavoje Kladno je novým týmem na fotbalové mapě a rozhodně si nevedlo špatně. Pochvalu zaslouží také Neuměřice B. Loni byly po podzimu (deset kol) poslední a letos už mají víc bodů i mnohem lepší skóre. Začaly dvěma porážkami (Slatina 1:8) a pak už jen vyhrávaly.

Sedmé béčko Vinařic nemůže být s jedinou tříbodovou výhrou spokojené a určitě tam dodnes litují už zmíněné ztráty se Slatinou.

Až osmý je Stochov. Na jaře byl bez soutěže a o body začal hrát až po desetiměsíční pauze. A moc jich nenahrál. Je to zřejmě i tím, že vstřelil nejméně branek ze všech. Narazil však na dva největší favority.

Návrat bez gólů i bodů. Boleslav prohrála v Edenu, rozhodl Olayinka
Boleslav lituje nulového útoku. Maximální výkon se jí v Edenu nepodařil

Devátý Zichovec B s může pochlubit jedinou výhrou. Porazil pouze poslední Zákolany (6:1).

Pletený Újezd vždy patřil mezi špičkové celky soutěže, začátek podzimu však nezvládl, když bodoval až ve čtvrtém zápase. Rozdrtil Zichovec 9:2. Přes mizerný bodový zisk má elitního střelce. Druhým nejlepším kanonýrem je šestibrankový Stehlík.

Tabulku uzavírají Zákolany, které drží černého Petra, protože jsou zatím vůbec nejhorším týmem na Kladensku. Z pěti odehraných utkání se dvakrát nesešly v jedenácti lidech. Jediný získaný bod urvaly doma se Stochovem (2:3 pk), nad nímž dvakrát vedly. Přesně polovinu jejich branek nastřílel Nosek.