Nečekala se další prohra Slavoje Kladno ve Smečně, které ale doma umí hodně zabojovat a přesně to udělalo. Hosté sice měli kvalitu, ale nedali šance a domácí, kteří hráli podle kouče Jiřího Vápeníka na hranici svých možností, zakončovali o malinko lépe. Rozhodující branku na 4:3 dal Valta po akci V. Baža, oba byli tradičně vynikající stejně jako bek Vožeh. Ten dorazil aspoň na druhou půlku z Norska, kde maká. „Ale někoho vyzdvihovat nechceme, dal to celý tým. Kladno má skvělé hráče, o to větší je náš úspěch,“ radoval se Vápeník.

Šéf hostů Petr Kovář vysvětlil, že playmaker Abrham hrál na stoperu na svou žádost, protože byl po nemoci. „Rozhodly šance, a také domácí bojovnost. Vyhrát chtěli asi víc,“ přiznal Kovář.

Nahoře jsou dál také Vinařice, ty nasypaly nebohým Klobukům sedm branek. Od začátku byly jasně lepší, trenér Lukáš Čičmanec však jednu malou vadu na svém týmu shledává. „Ještě jsme nedali ani jeden gól ze standardky. Ale ani nedostali,“ usmál se a potvrdil, že v tréninku se tomu věnují a bilanci zlomí.

I. B třída: Braškov (v zelenobílém) doma přibrzdil rozjeté Vraný a porazil ho 2:0.
Obrazem: Zavidov hrál s Libušínem v deseti, talent Lhoty rozvrátil Švermov

Po divokém úvodu se zápas Hrdlív – Lidice zklidnil a za stavu 3:3 ho nakonec rozhodly až penalty, které uměli lépe domácí. Těm scházel lehce zraněný Nový, ale jiný šutér Horník se vrátil po trestu a hned skóroval. Dokonce dva góly přidal Raclavský, ale ani Lidice nehrály špatně. Podle domácího Miloslava Mostka je remíza v pořádku, stejně tak výkon prý velmi přesného sudího M. Nového. Domácím však chybělo pár pražských posil, to kvůli svatbě brankáře Matouška.

Brandýsek čekají oslavy 90. let založení klubu, a v tom zatím panuje dobrá nálada. Další výborný venkovní výsledek udělal oslabený tým v Kročehlavech, kde domácím patřil jen úvod. Nedali však šanci na 2:0 a později hořce litovali. Lepší hosty táhl směrem dopředu Vaněk a hlavně on je podepsán pod obratem na 1:5. „Tým se v naší situaci dokázal vymáčknout a makal celý zápas. Důležité bylo, že jsme před pauzou otočili na 2:1,“ mínil kouč Brandýska Ondřej Křišťan.

Cenný výsledek bere Přítočno. Zlonice se totiž proti minulému týdnu srovnaly a doma šly do vedení. Jenže Slánský vyrovnal a druhá půle se povedla Milanu Maňkošovi. Malý velký muž hostující sestavy slepenými góly vytvořil náskok, který už Přítočno odvezlo domů.

A ještě jednou hostující překvapení na závěr – Černuc vyhrála 2:1 v Pozdni. Měla úchvatný úvod, když zakončil Hájek a pak i Nowak. Hosté mohli po brejcích i zvýšit, ale pak jim situaci zkomplikovala červená karty pro Brože. Pozdeň využila přesilovku až třináct minut před koncem hlavičkou Hadriky, další čtyři šance však zazdila, a tak si Černuc veze plnou brašnu bodů. „Škoda, alespoň jeden jsme si zasloužili i my,“ litoval domácí Oldřich Štěpánek.

OKRESNÍ PŘEBOR

8. kolo: Vinařice – Klobuky 7:1 (10. a 46. Santler, 15. Mařík, 24. Hudousek, 31. Tygl, 68. Machuta, 89. Doležal – 52. Matoušek), Zlonice – Velké Přítočno 1:3 (15. Shapochka – 27. Slánský, 53. a 64. Maňkoš), Smečno – Slavoj Kladno 4:3 (30. Suda, 60. Mucha, 70. vl. Abrham, 73. Valta – 34. Houha, 63. Kaválek, 65. Pletánek), Kročehlavy – Brandýsek 1:5 (7. Hanzlík – 22. a 43. z pen. Kroc, 67. Vaněk, 85. vl. Sobotka, 88. Čebotarjovs), Hrdlív – Lidice 3:3 pen. 4:2 (2. a 56. Raclavský, 9. Horník – 4. Levý, 35. Halwiger, 52. Vosyka), Pozdeň – Černuc 1:2 (77. Hadrika – 3. Hájek, 10. Nowak), Jedomělice – Družec 3:1 (28. Zahradník, 45. Nedvěd, 88. Drbota – 74. Kořínek).


Načítám tabulku ...