Sýkořice dala dohromady výborný tým, který posílili někteří velmi dobře trénovaní hokejisté a v neděli vynikající technický fotbalový talent Krpálek. To bylo na hřišti, které se po letním suchu pomalu mátoří z kritického stavu, hodně znát. Ale některým domácím hráčům se tyhle posily nezamlouvaly, což atmosféru turnaje pokazilo. Sýkořičtí se bránili, že jinak by sestavu nedali dohromady, což by vadilo všem možná víc.

Navíc jejich první sok z Chyňavy vyslal do Bratronice jen svoje béčko a to nemělo proti dobře hrající Sýkořici šanci. Konečný výsledek zněl 6:2, když branky stříleli Štrach 2, Hříbal 2, Bulva, Kuba – Vaněk 2, Trnka.

Druhý sobotní duel byl nejvyrovnanější v celém turnaji. AFK Bratronice v něm přemohl velkého rivala ze sousedního SK Běleč 1:0, když měl neustále mírný tlak, ale hosté si vytvářeli ojedinělé šance a v nich nastřelili břevno a tyč. A tak o výsledku rozhodla 88. minuta, v níž vstřelil Kamil Výborný po hezké akci vítěznou branku domácích.

Video - náhled /  Doksy - TJ Ligmet Milín 0:2 (0:0), KP, 12. 8. 2023
Krutá prohra na úvod. Hvězdné komando Milína položilo Doksy až v koncovce

V neděli už Chyňava vyslala na kraj Kladenska áčkovou sestavu a ta nedala šanci Bělči. Vyhrála 3:0 brankami Steinera (2) a Hebedy. Bělči nepomohla ani velká obětavost.

A bylo tady finále, na které dorazil Sýkorkám zmíněný Jakub Krpálek. Berounský talent hrával za béčko Kladna, pak doma za Český lev-Union a nyní nastupuje za jeden z nejlepších divizních celků Újezd Praha 4. Právě Krpálek, který žije ve Zbečně, finále rozhodl dvěma góly, nicméně uznání zaslouží možná ještě víc zkušený brankář Aleš Sýkora. Sýkorky ho kupují právě teď z Bratronic, protože mají problémy na brankářském postu. Sýkora proti svým čapal jako ďábel a odměnou mu bylo čisté konto, což proti střelcům ražení Mošničky a Knížetů je úspěch.

Jeho tým vyhrál 3:0 (zbylý gól dal Hříbal) a získal trofej, to vše před hezkou návštěvou, protože turnaj navštívilo během dvou dnů tři stovky diváků.