Ve hře o možné třetí sestupové místo byly tři týmy. Buštěhrad unikl hrozbě nebezpečí díky výhře nad Novem, Černuc ale padla ve Švermově a čekala na výsledek ze Zichovce, kde hrály Zlonice, které potřebovaly tři body. Minutu před koncem je ještě měly, v závěru však inkasovaly a nakonec braly jen bod. Posléze se ukázalo, že sestoupí pouze dva celky, protože Klobuky se zachránily v I. B třídě. Nedošlo ani na baráž (viz níže).

V dalších zápasech prohrály Lidice v Brandýsku, Slovan Kladno přejel Pozdeň, a velmi úspěšný víkend domácích dovršily Kročehlavy výhrou nad Velvary. Hosté si odvezli pouhé dva body.

ŠVERMOV – ČERNUC 6:3

Hosté byli půl hodiny lepší a po zásluze vedli 2:1. V nastavení úvodní části však obdrželi dvě branky, a to byl začátek jejich konce. Po obrátce už mělo navrch baníkovské mládí, které téměř netrénujícího soupeře uhonilo. Zejména když vítězové v poločasové přestávce třikrát střídali. U domácích se líbil Šimůnek, autor prvních dvou branek Baníku a král střelců přeboru (32).

BUŠTĚHRAD – NOVO KLADNO 4:2

Kladenští v prvních dvaceti minutách zazdili dvě velké šance. Pak se poměr sil otočil, přesto si hosté vytvořili další možnosti. Jen Kovařík z malého vápna dvakrát přestřelil. Prosadil se až chvíli před koncem, kdy určil konečný stav. To domácí celek byl v koncovce mnohem přesnější a jelikož šel třem bodům víc naproti, zaslouženě je získal. Za rozhodnutého stavu si v poslední půlhodině dovolil luxus pěti střídání.

ZVOLENĚVES– PŘÍTOČNO 3:2 pk

Souboj posledního s prvním skončil překvapivou ztrátou hostů. „Jsme rádi, že jsme se přeborem rozloučili se ctí,“ řekl střelec první branky vítězů Ondřej Suchánek, který nastoupil po delší době a záhy jeho působení na hřišti opět skončilo, protože soupeř mu vykloubil koleno. Přítočno brzy vyrovnalo a dokázalo to i podruhé potom, co zaváhal brankář Zvoleněvsi Truhlář, jenž svoji chybu napravil, když kryl únik hostů. Tím šel duel do penalt, v nichž excelovali domácí dorostenci, které právě Suchánek trénuje. Nejvíc si cenil výkonu 15letého středního záložníka a mládežnického kapitána Dulovce. Poražení hráli druhý poločas bez vyloučeného Salyuka.

KROČEHLAVY – VELVARY B 3:1

Domácí byli rádi, že se s nepříliš vydařeným jarem rozloučili vítězně. Tentokrát se jim dařilo v koncovce, zatímco jejich sok se jedinkrát prosadil až pět minut před koncem. Další dobrý zápas odehrál v kročehlavských barvách veterán Rolný. Po faulu na něj upravil Moravec z penalty na 3:0. „Klobouk dolů předtím, co na hřišti ještě předvádí,“ smekl kouč vítězů Josef Andrle před 46letým útočníkem.

ZICHOVEC – ZLONICE 5:4 pk

Zápas byl velmi důležitý pro hosty, kterým dávala před utkáním jistotu setrvání v soutěži jen tříbodová výhra a zaváhání Černuce. V divácky velmi atraktivní brankové přestřelce vedli 4:2, čímž se svému cíli výrazně přiblížili. Pak se ale od nich odvrátila paní Štěstěna. Nevyužili několik jasných gólovek – i díky několika výborným zákrokům brankáře Křivánka. Naopak dovolili soupeři snížit a v poslední minutě i vyrovnat. Fotbal v tu chvíli ukázal, jak umí být. krutý. Nakonec prohráli i rozstřel, což jejich smutek ještě zvýraznilo.

BRANDÝSEK – LIDICE 2:0

Na hřišti bylo patrné, že soupeřům o nic nejde. O výsledku rozhodla větší schopnost domácích proměňovat své šance. Už v první půli dvě využil pracovně hodně vytížený hráčský agent Dumanjič, který nemá na aktivní fotbal moc času, takže nastoupil po měsíční pauze. Jinak se utkání hrálo víceméně z povinnosti a vyhrál ten, kdo udělal méně chyb.

SN KLADNO – POZDEŇ 6:2

Hosty zaskočili rychlí a techničtí mladí hráči soupeře, který se prezentoval zcela odlišným – mnohem kvalitnějším výkonem, než na podzim v Pozdni. Když se k tomu přidal fakt, že poražení látali zadní řady a k tomu neměli gólmana, jehož dobře nahradil stoper Pražák, nebylo divu, že tahali za kratší konec. Prohrávali už 0:4 a zabrali až po snížení na 2:4, kdy jich najednou bylo plné hřiště. Pátá branka v jejich síti ale znamenala konec nadějí.

Výsledky: Zvoleněves – Velké Přítočno 3:2 pk (1:1; 16. Suchánek, 57. Radošinský – 19. Slánský, 74. Senko P.; čk: 0 – 42. Salyuk), Švermov – Černuc 6:3 (3:2; 25., 45. Šimůnek, 46., 89. Végh, 74. Fliťar, 90. Vydra – 20. Maršoun, 28. Červášek, 85. Viktorin), Zichovec – Zlonice 5:4 pk(2:2; 10. Červenka, 20., 90. Tygl, 78. Pospíšil – 12. Novák, 38., 58. Nauš, 47. Demeter), Buštěhrad – Novo Kladno 4:2 (3:1; 30. Valter, 32., 52. Musel, 44. Rudolecký – 36. Kasík, 84. Kovařík), Brandýsek – Lidice 2:0 (0:0; 4., 22. Dumjanič), Kročehlavy – Velvary B 3:1 (2:0; 35. Prešinský, 44. Dojcsán, 66. Moravec – 85. Mikš), Slovan Kladno – Pozdeň 6:2 (2:0; 27., 63. Rác, 45., 76. Bělohlávek, 54. Švehla, 90. Studenovský – 68. Štěpánek , 71. Petržílka).

1. V. Přítočno ⋌26 20 1 1 4  70:33 63

2. Novo Kladno⋌26 17 1 1 7  79:35 54

3. Lidice ⋌26 16 1 0 9  76:54 50

4. Švermov⋌26 13 3 3 7  79:57 48

5. Pozdeň ⋌26 15 1 1 9  92:73 48

6. Slovan Kladno ⋌26 13 0 4 9  61:52 43

7. Brandýsek ⋌26 12 0 4 10 64:57 40

8. Velvary B ⋌26 11 1 2 12 82:65 37