A je tu další restart kdysi naděje českého fotbalu Martina Fenina. Po trase Teplice, Frankfurt, Chotěbuz, Slavia a Varnsdorf (s několika přestávkami a zastávkami) se dostal do Řeporyjí.

Iniciátorem a organizátorem Feninova přestupu je pracovní portál JenPráce.cz, který je zároveň novým hlavním partnerem fotbalového klubu z okraje Prahy.

„Rozhodně to není z mojí strany žádná recese. Návrat k fotbalu myslím smrtelně vážně,“ ujišťuje Martin Fenin všechny, kdo o jeho záměrech pochybují. Přesto jejich rozčarování rozumí. „Po dvou letech naskakuji opět do rozjetého vlaku. Chci začít pozvolna. Angažmá v Řeporyjích si velmi vážím – je tady skvělé prostředí na trénování a dostanu příležitost si po dlouhé době odehrát nějaké zápasy,“ svěřuje se útočník.

Další cíle a plány

Fenin však prozradil, že má větší ambice, pokud se v FK Řeporyje osvědčí. „Mám samozřejmě další cíle a plány. Rád bych se postupně propracoval opět do vyšší ligy. Předtím mě ale čeká ještě spousta práce. Pracuji na sobě už delší dobu a teď už konečně můžu říct, že jsem zdravý a fit. Pravidelně trénuji se dvěma kondičními trenéry a věřím, že pro Řeporyje budu přínosem,“ doufá.

Kromě FK Řeporyje projevily o fotbalistu zájem i další dva týmy ligové soutěže – FK Viktoria Žižkov a SK Hostivař. Osobní přátelství se starostou Pavlem Novotným bylo pro Fenina jedním z rozhodujících faktorů. Roli sehrála ale i další skutečnost.

„Samozřejmě je pro mě důležité, že se s Pavlem už léta známe osobně. Hlavně ale jde o to, že Řeporyje považuju za domov. Cítím se jako našinec. Od místního fotbalového hřiště bydlím všeho všudy pět minut. Mám to tady opravdu rád. Kde jinde bych teda měl znova nastartovat kariéru než právě v Řeporyjích,“ zdůvodňuje své rozhodnutí.

Bohatá kariéra

Držitel ocenění Talent roku 2007 se vrací k aktivnímu fotbalu po dvou letech, kdy naposledy hrál v barvách FK Varnsdorf. Svá nejplodnější léta ale strávil během let 2003 až 2008 ve žlutomodrém dresu jako útočník FK Teplice.

Později hrál i za SK Slavia Praha a německé týmy Eintracht Frankfurt, FC Energie Cottbus a Chemnitzer FC. V letech 2014 až 2015 setrvával v angažmá francouzského klubu FC Istres. Od roku 2007 do roku 2011 byl členem české fotbalové reprezentace. Po raketovém startu kariéry i kvůli prohřeškům v životosprávě uvadal a mezi fotbalovou veřejností platí za promarněný talent.