Na konci října se sice Boleslavští jako první a dosud jediní v soutěži blýskli skalpem mistrovské Sparty, jenže v sedmi následných zápasech vyhráli už pouze nad Pardubicemi. V tabulce tak vyklidili pozice ve skupině o titul, která byla jejich cílem. Kuličova pozice se tak začala otřásat. Těsně po odehrání úvodních devatenácti kol krizi ještě ustál. Změna u týmu zimujícího na sedmé příčce neúplné tabulky přišla až nyní.

Vasil Kušej během zápasů Mladé Boleslavi
Podzim Mladé Boleslavi: Skvělý Kušej si vykopal reprezentaci, vázla však obrana

"Realizační tým nedostatečně komunikoval s vedením klubu a některými hráči. Realizační tým neakceptoval nastavený způsob spolupráce s ostatními segmenty klubu, kterým je mimo jiné rozvoj akademie. Bohužel, ze strany realizačního týmu nedošlo k dostatečnému vyhodnocení podzimní části soutěže a jeho sportovních výsledků, s kterými bylo vedení klubu v závěru roku nespokojeno. Pro vedení klubu a jeho partnery jsou výše uvedené body důvodem k ukončení spolupráce," uvedlo vedení klubu během soboty ve vyjádření na klubovém webu s tím, že jméno nového trenéra a realizačního týmu klub zveřejní v nejbližších dnech.

S bývalým útočníkem Boleslavi, pro kterého šlo o první zkušenost v roli hlavního trenéra, skončili také asistent Pavel Medynský a trenér brankářů Jiří Malík.

Útočník Tomáš Pitule se po letech vrátil do Bruslařského klubu.
Návrat po letech. Útočník Tomáš Pitule oblékne dres Bruslařského klubu

Nejvážnějším kandidátem na uvolněnou pozici je podle deníku Sport trenér reprezentační devatenáctky David Holoubek, skloňují se ovšem i jména jako Dušan Uhrin mladší, který už v Boleslavi působil, a také Martin Hyský či Roman Nádvorník, trenéři druholigových klubů Vlašimi, respektive Táborska.

Podívejte se na tiskovou konferenci po posledním utkání podzimu proti Slovácku (0:1):

Zdroj: Youtube

Načítám tabulku ...