Incident se odehrál ve 33. minutě. Ve chvíli, kdy se Ocampos chystal vhodit aut, ho mladý fanoušek Vallecana píchl prstem do hýždí. Argentinský fotbalista se nejprve na mladíka obořil a poté zavolal rozhodčího.

Utkání kvůli tomu bylo na několik minut přerušeno a fanouškovi domlouvali i domácí hráči. „Co se stalo, je vidět na záznamech. Doufám, že se k tomu LaLiga postaví stejně vážně jako k rasismu,“ prohlásil Ocampos. Vedení španělské ligy oznámilo, že fanoušek byl identifikován a případ byl vzhledem k chlapcově věku předán prokuratuře pro mladistvé.

Zdroj: Youtube

„Vím, že ne všichni fanoušci Raya jsou takoví, ale vždycky se najde jeden hlupák,“ přidal fotbalista. „Snažil jsem se být v klidu, protože mám dvě dcery a doufám, že jim se něco takového nikdy nestane. Dokážete si představit, co by se dělo, kdyby se tohle stalo při ženském fotbale?“ dodal.

Divákovo chování zkritizoval i trenér Sevilly Quique Sánchez Flores, podle kterého někteří fanoušci nejsou duševně připravení být při zápasech tak blízko hráčům. „Nevím, co se takovým lidem honí v hlavě. Ale když se podíváte na jejich věk, tak z toho mám obavy,“ dodal.

Podpora od klubu

„Sevilla doufá, že budou přijata příslušná opatření stanovená předpisy, aby se podobné chování na fotbalovém hřišti neopakovalo. Taková gesta a chování nelze v naší soutěži připustit, pokud usilujeme o to, abychom byli nejlepší ligou na světě,“ uvedl klub v prohlášení.

Ilustrační snímek
Brutální napadení znechutilo svět. Fotbalistovi hrozí doživotní zákaz i stíhání

Ocamposovi vyjádřila Sevilla podporu. „Lucas Ocampos prokázal svou vyspělost a obrovskou profesionalitu, navzdory nepřijatelnému přístupu fanouška, který ho káral.“