Na začátku 90. let skončil jako mladý hráč ve Slovanu Kladno a vydal se do zaměstnání. A protože žil v Kladně, vybral si šachtu. Tam došlo k osudovému setkání s Miroslavem Supáčkem, s nímž se pak sešel na několika štacích. Supáček mu nabídl, ať pomůže s vedením dětí na Spartě Kladno a Hašek tady poprvé zazářil. Domluvil se na spolupráci s 5. ZŠ, kde mu vyšli vstříc jak ředitelka Zuzana Malá, tak učitel Robert Fritsch a i s jejich pomocí vytvořil neporazitelný žákovský tým, který byl lepší než ligové SK Kladno.

I proto ho právě Kladno oslovilo, během půl roku se tam přesunul od žáků k ligovému dorostu a s ním později dosáhl jednoho ze svých největších trenérských úspěchů – postoupil do nejvyšší soutěže.

V Kladně, kde se blýskalo na lepší časy a klub se dostal do Gambrinus ligy, pak roky trénoval hlavně divizní béčko a učil se, nejvíc prý od Miroslava Koubka.

Z Kladna se vydal do Vlašimi, s níž úspěšně útočil na druhou ligu, ale postup se mu povedl až později s Viktorií Žižkov. „Postup s Žižkovem a dorostenci Kladna jsou moje největší úspěchy,“ má jasno Zdeněk Hašek, ale hezké roky zažil i při dalších štacích, zejména v Kunicích, s nimiž neustále atakoval čelo ČFL. 

Náročný a neústupný trenér, který s hráči, pokud chtějí pracovat, umí vyjít, se nyní snaží pozvednout do ČFL Sokol Hostouň. Dodatečný dárek k padesátinám mu tak hráči mohou dát třeba příští rok na jaře. Zatím jsou v čele divizní tabulky.

Do další padesátky Zdeňku Haškovi přeje pohodu a úspěchy i redakce Kladenského deníku.