Ta doma s Petrovicemi vybojovala alespoń bod a je hodně cenný. Vždyť ještě v 84. minutě prohrávala o dvě branky. Pak ale Moravcův n nepovedený centr skončil pod břevnem uklouznuvšího gólmana hostů a v poslední minutě opět Moravec, který přišel na hřiště až v 78. minutě, přihrál na vyrovnání Machutovi. „Moravec byl správným žolíčkem a bod je zlatý, i když jsme původně chtěli tři. Prostě se zatím nedaří. Kluci chtěli postoupit, já byl proti. Teď to mají,“ usmívá se stále ještě klidný manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Rovněž v sobotu dopoledne hrála doma Velká Dobrá. S velkým favoritem – Černolicemi, vystřihl opět hodně oslabený kádr (k marodům se před začátkem přidal ještě Dohnal) solidní představení, ale moc chyboval vzadu a prohrál 3:5. Úvod patřil hostům, avšak Duda ve 38. minutě vyrovnal. Po přestávce sice Černolice opět dvakrát udeřily, jednou dokonce vlastencem Uhera, ale kouč Hrubý vysunul Stolára na hrot, ten snížil a v 75. minutě Neuberger vyrovnal. Pod oba góly se podepsala skvostná příhra Zelenky.

Jenže Čechie další dvě šance zazdila a místo toho z brejku opět udeřil protivník – 3:4. Smůla domácí neopustila ani na konci. Stolárovu hlavičku nádherně čapl brankář a Vinklerova rána bouchla do jedné tyče, pak do druhé a u dorážky byl nejblíž černolický bek. Hosté pak z brejku pečetili na 3:5. „Ale hlavně za druhou půlku nemám klukům co vytknout, diváci se museli u fotbalu bavit,“ řekl kouč Čechie Vlastimil Hrubý.

Hostouň skončila těžkou sérii zápasů doma se Spartakem Příbram, a přestože vedla 1:0 po pěkném TK Motlíka, končila jako boxer zasažený těžkým k.o. – podlehla 1:4.

Vše nastartovalo laciné vyrovnání po propagační ráně z dálky. Zkušený Douša chyboval a ani ostatní opory jako Motlík či Vondra kouče Zdeňka Mužíka nepotěšily, zvlášť když měl při zraněních hodně omezenou volbu sestavy. „Ostatní bojovali, ale to je na tuhle soutěž málo. Doufám, že si hráči po tomhle utkání, určitě nejhorším za čtyři roky, co jsem tady, sednou na zadek,“ doufá trenér, podle něhož je ale tým vnitřně dostatečně silný. „Vyříkali si to po zápase hodně nahlas a myslím, že důležitý duel v Hradištku už odehrají mnohem lépe,“ dodal.

Velká Dobrá – Černolice 3:5 (1:1). Branky: 38. Duda, 69. Stolár, 75. Neuberger – 12. a 89. Franěk, 51. Zakopal, 57. Filípek, 84. Šilhavý. Rozhodčí: Pe. Novotný.

Velká Dobrá: Červenka – Hrubý, Duda, Stolár, Lev – Volman (60. Vinkler), Machek, Zelenka, Uher – Neuberger, Závora (75. Křečan).

Hřebeč – Petrovice 2:2 (0:1). Branky: 84. Moravec, 90. Machuta – 16. Brosch, 60. Štenberk (pk). Rozhodčí: Hron.

Hřebeč: Zajíček – Čížek (63. Sušil), Čáp, počta (78. Moravec), Křivánek – Baranec, Zvonič, kott, Urban – Marc, Machuta.

Hostouň – Sp. Příbram 1:4 (1:2). Branky: 25. Motlík – 32. Voříšek, 43. a 81. Dražan, 70. Matějka. Rozhodčí: Pospíšil.

Hostouň: Douša – Vondra (82. Mikšovský), Motlík, Kubát, Černý – Hlava (70. Eiselt), Elman, Burant, Onu-Nsii – Slanina, Novák.