Doberáci paradoxně nehráli dobře jako v minulých zápasech, které vysoko prohrávali, přesto Hradištko porazili 5:1. Ale spíš se soupeř porazil sám.

První chyba Hradištka: před týdnem si nechalo vyloučit dva hráče v duelu s Hostouní.

Druhá chyba Hradištka: i špatně hrající Dobrou pustilo do dvou šancí za poločas. V první uspěl v sólu Neuberger a těsně před pauzou stejný hráč šel znovu ám. Po kličce ho fauloval brankář, dostal červenou a Machek proměnil penaltu. Navíc do brány hostů musel hráč z pole, na střídání gólmana neměli.

Třetí chyba Hradištka: když už laxně hrající Čechii i v deseti potrestalo snižující brankou ze standardky, po chvíli znovu inkasovalo a hned třikrát z hranice vápna. Při ranách Volmana (na hřišti byl pouhé tři minuty), Lva i Zelenky, tedy tří netradičních kanonýrů, hodně chyběl brankář specialista.

„Opravdu jsme nehráli dobře, ale body samozřejmě vítáme. Strach v očích jsem měl hlavně po jejich snížení,“ uznal kouč Čechie Vlastimil Hrubý.
O potrestané Kedroně a brankáře Pečonku oslabená sestava Tuchlovic neměla na Černolice nárok, byť hrála doma. Zpočátku to sice vypadalo slušně, ale opak byl pravdou, tým podlehl 1:4.

Hostující gólman Rozum nejprve vyrazil dělovku Jalaghonii, zatímco na druhé straně unikl Šilhavý a do protipohybu Zelenky otevřel skóre. Ve 34. minutě navíc Tuchlovicím pomohla tyčka po ráně Macely, ale přesto hosté druhý gól dali. Těsně před pauzou mířil přesně Kocián.

Do druhého poločasu vletěli domácí bojovně, ale z protiútoku je totálně usadil Franěk, který zvýšil na 0:3. V 57. měl obrovskou šanci opět Jalaghonia, znovu trefil pouze Rozuma. Jiskřičku naděje vykřesal Gruzínec až o chvilku později, když po krásném centru od Peroutky dostal balon přímo na hlavu a snížil.

To však bylo poslední, co Tuchlovice předvedly, naopak Zelenka kapituloval ještě po ráně exligisty Rychlíka.

„Nedokázali jsme předvést bojovnou hru, naopak jsme nechávali příliš mnoho prostoru hostujícím hráčům ať už při zpracování míče, nebo při rychlém přesunu k naší bráně. Musíme se hodně rychle srovnat a hlavně si včas vzpomenout na to, že když chceme, tak umíme. Nebo přijdeme o všechny naše věrné fanoušky,“ varuje vedoucí týmu Martin Karnolt.

Hřebeč hostovala ve Hvozdnici, kam už přijela s uzdravenou hvězdou Marcem, ale platné jí to bylo jako mrtvému zimník.

Už v 5. minutě totiž prohrávala 0:2, ve 14. 0:3! její obranu větral i kladenský rychlík Fujdiar, jenž se trefil dvakrát, i další bývalý Kladeňák Hlava. Ten připravil první trefu a sám jednu přidal. „Jo, jo, hráli slušně, ale my byli opravdu tropičtí. Už bychom potřebovali konec podzimu, protože když vidím, jak mužstvo hraje, a jak je schopné hrát, je to obrovský rozdíl,“ žehral manažer Hřebče Štěpán Sádecký. Za jeho tým se trefil Baranec, pak ještě Marc nastřelil tyčku.

„Zkraje jsem se bál, že dostaneme deset, ale po obrátce už to byl lepší výkon,“ usmál se hořce Sádecký.