Před čtvrtečním losováním soutěže na pražské Lhotce už má většina mužstev naplánovanou přípravu.

Jako první se o nadcházejícím víkendu předvedou borci Velké Dobré hostící v sobotu doma Budyni nad Ohří (I. B třída, 17). Už dopoledne pak Tuchlovice, do jejichž útoku se po dvou letech strávených v Tatranu Rakovník vrací Miroslav Stuchlý, hrají na půdě tradičního soka – Žatce. Nováček divize je přivítá v 10.30 hodin.

Lhota jako nejlepší z týmů Kladenska v uplynulém ročníku odstartuje v sobotu 23. července na hřišti Kamenných Žehrovic (10.15). Tým ale ještě zváží, zda se střetne s Velkou Dobrou, která měla původně hrát I. B třídu, ale nakonec je ve stejné soutěži. To samé udělají i Tuchlovice. Záležet může i na tom, kdy se zmínění sokové v soutěži utkají.

Lhotě by se mohlo vrátit velezkušené duo zadák – Mačura (naposledy Německo), uzdravuje se opora Vincenc, z hostování v Tuchlovicích se vrátí Dubravský.

Tuchlovice zatím netuší, jak dlouho se budou muset obejít bez potrestaného Abrháma. Tvůrce hry dostal osmizápasový trest za hození míče po rozhodčím v Dobřichovicích, ale Tuchlovice se odvolaly. ORK ČAF (Odvolací a revizní komise) ale dosud nezasedala.

Zatím jediný zápas má naplánovaný nováček I. A třídy SK Hřebeč, ale bude stát za to. V prvním kole Ondrášovka Cupu, kam se probojoval jarní účastí ve finále krajské části, změří síly s novicem ČFL Admirou Praha.

Hrát se bude v Hřebči v neděli 24. července od 17 hodin a zajímavostí je, že v řadách Pražanů nastupuje i Tomáš Klinka, bývalý hráč SK Kladno. A právě Kladno si zahraje ve druhém kole s vítězem tohoto utkání. „Z toho bych strach neměl. Ale koukal jsem do pavouka a ve čtvrtém kole by přijela Plzeň. Nevím, co by Horváth říkal na naše sprchy,“ smál se manažer Hřebče Štěpán Sádecký a dodal, že nerad by přivítal i Baník Ostrava. „Tak nějak netuším, jak bych zvládl pořadatelskou službu.“