Vnuka jedné z legend fotbalu na Kladensku, jednoznačně nejstaršího aktivního hráče okresu Jana Abrháma staršího (hájí barvy Třebichovic), vypoklonkoval z dorostu SK Kladno šéftrenér mládeže Jan Suchopárek.

Proč jeden z nejslibnějších hráčů SK bude trávit jaro ve výkonnostním fotbalu, vysvětlil právě Suchopárek, podle něhož se Abrhám provinil proti určitým zásadám.

„Tomáš neodcestoval na poslední podzimní zápas dorostenecké divize proti Junioru s tím, že už od pondělka marodil. To bych akceptoval, ale pak jsem ho našel mezi střelci Kladna ve futsalové druhé lize proti Táboru. Ještě se vše snažili zaretušovat, na jejich stránkách uveden nebyl, ale dal gól a na stránkách Tábora ho napsali. Proto jsem mu později před celou kabinou oznámil, že už ho v dorostu nechci,“ vysvětlil Suchopárek.

Svého rozhodnutí vicemistr Evropy z roku 1996 nelituje, byť Abrhám patřil mezi nejlepší: „Je to tak, může z něj vyrůst dobrý fotbalista. V tomhle ohledu je to škoda. Jenže nemohl jsem jinak.“

Tomáš uznává, že Suchopárek mluví pravdu a netají ani důvody, proč futsalu dal přednost. „V létě jsem měl nabídky z Prahy hrát vyšší dorosteneckou ligu, ale chtěl jsem pomoci ji vrátit do Kladna. Bohužel to vypadá, že po porážce v Sokolově to nezvládneme a já myslím, že divize dorostu je málo. V nominaci na zápas na Junioru bych stejně nebyl a futsalistů bylo málo, proto jsem s nim i jel do Tábora,“ nabízí svou verzi.

Na jaře se tedy chce soustředit na futsal, kde patří do kádru reprezentace do 19 let, a pokusí se pomoci i Lhotě v A třídě. „Nebude to skok dolů, naopak mi to v kariéře může posunout, je to dobrý mezistupínek. Zárukou kvality a výborného tréninku je nový trenér Havelka, hodně mohu pochytit i zkušených hráčů Lhoty. Dokonce nebude jednoduché se dostat do sestavy,“ usmívá se osmnáctiletý borčík.

Ten klidně mohl na jaře kopat nikoliv divizi dorostu, ale mužů. Suchopárek tam některé hráče pustil, když už naděje na postup jsou minimální. „To je sice pravda, ale to tak dopadnout nemuselo,“ nechce sperkulovat Tomáš Abrhám.

Mladíka pochopitelně hájí i jeho trenér z futsalu – Petr Hlaváč. „Měl skutečně chřipku a celý týden netrénoval. Na futsalový zápas se ale cítil. Je však pravda, že jsem mu říkal, aby na fotbal raději šel nebo se omluvil,“ přidává kouč.