Vonoklasský tým prožil nepříjemnou událost. Jeden z jeho hráčů a členů vedení (klub si nepřeje jmenovat) nedávno skonal na hřišti a právě kvůli jeho pohřbu, který se odehrál v jižních Čech, se o uplynulém víkendu nehrálo.

Vranští na přeložení utkání nakonec netratili, ba naopak. jejich úvodní vedení, do kterého je dostal Galbavý, zrušil do přestávky Burian z parádně kopnutého trestného kopu a druhý poločas byl dlouho také na vážkách.

Až v 63. minutě doletěla meruna k Tomáši Abrhamovi a ten ranou k tyči nezaváhal. „Bylo to dobře, protože jsme začali být lehce nervózní. Oni sázeli jen na obranu a my se proti jejich bloku špatně prosazovali. Navíc se hrálo na umělce, což není pro Vraný určitě ideální," usmál se Abrham, jehož tým poskočil na čtvrté místo v tabulce.

Za stavu 2:1 se borci Sokola uklidnili, Galbavý desátou trefou v sezoně dal na 3:1 a pak se trefil ještě Urban.

Abrham zaznamenal i dvě perličky, obě pohříchu na účet pořádajícího mužstva. „Připravili hrozné míče, úplně podhuštěné. Hrát se nakonec muselo s našimi," uvedl, ale mnohem víc byl naštvaný na útočníka domácích.

„Michal Kalík ho na půlce fauloval, to ano, ale domácí hráč vstal a vší silou mu dal hlavičku, jakou jsem nikdy neviděl. Michal má naštěstí jen bouli jak blázen, ale já nedávno strčil do protivníka a dostal červenou a tři zápasy stop. Tomuhle dal sudí žlutou, to fakt nechápu," kroutil hlavou Abrham.

Ten se přes docela velkou vzdálenost od Kladna cítí ve Vraném dobře, líbí se mu pohodová parta. A už se hodně těší na nedělní šlágr - derby se Slaným.